Kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki przed laty zdradził Jarosława Kaczyńskiego. Takiego ciosu prezes PiS nie spodziewał się ze strony swojego podopiecznego. Kaczyński do dziś nie może o tym zapomnieć i choć wsparcia udzielonego Patrykowi Jakiemu podczas ostatniej konwencji PiS w Warszawie, dobrze wie, co polityk z Opola zrobił przed laty.

Kandydat na prezydenta Warszawy, który został zgłoszony przez obóz PiS, w przeszłości odwrócił się od Jarosława Kaczyńskiego. Jaki w 2003 roku wstąpił do Forum Młodych PiS, współpracował również z Ryszardem Legutką, który jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Przez 3 lata bardzo aktywnie brał udział w życiu politycznym i wspierał swoją partię, jednak w 2006 wszystko się zmieniło.

Kandydat na prezydenta Warszawy zdradził PiS

Jaki w 2006 roku diametralnie zmienił strony politycznej barykady. Do tej pory polityk związany był z partią Jarosława Kaczyńskiego, ponieważ Jaki przeszedł do PO i właśnie z ich listy dostał się do rady miasta. Bez wątpienia był to potężny cios dla prezesa PiS z tego względu, że ich konflikt polityczny trwał już w najlepsze.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jakimi uczuciami pałają do siebie przedstawiciele tych ugrupowań. Dlatego Kaczyński, widząc, że traci swojego bardzo obiecującego młodego polityka, bez wątpienia nie był z tego zadowolony.

Co ciekawe, Jaki niedługo po wyborach postanowił ponownie wkroczyć w szeregi Prawa i Sprawiedliwości. W 2010 roku udało mu się nawet uzyskać reelekcję, dzięki czemu przejął funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS.

Patryk Jaki i Jarosław Kaczyński – historia trudnej przeszłości

 

Teraz Patryk Jaki, który jest kandydatem na prezydenta Warszawy, musi bardzo uważać na swoje poczynania. Takiej zdrady prezes PiS na pewno tak łatwo nie zapomni, ponieważ Kaczyński bardzo poważnie podchodzi do tematu wierności wobec partii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Znani politycy, którzy odeszli od swoich żon [ZDJĘCIA]

Tym bardziej że teraz Patryk Jaki ma zostać prezydentem Warszawy. Będąc członkiem obozu władzy, musiał pokazać Kaczyńskiemu, że jest wart zaufania z jego strony, skoro zdecydowano się wystawić go do walki o stołek prezydencki.

Warto dodać, z początku Jarosław Kaczyński nie był chętny popierać opolskiego polityka. Dopiero kiedy okazało się, że ten ma realną szansę na wygraną, oddelegował do jego sztabu wyborczego swoich najlepszych ekspertów, a w końcu sam zaczął go otwarcie wspierać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaczyński klaskał, Jaki podskakiwał. Hip-hopowa impreza PiS hitem sieci
  2. Internet okrąża nagranie zza kulis konwencji Jakiego. Niezła imprezka
  3. Wassermann jak królowa Jadwiga?! Absurd wymyka się spod kontroli

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS

Zobacz również

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.