Patryk Jaki nie przebiera w groźbach. "Po moim trupie!"

Patryk Jaki nie przebiera w groźbach. "Po moim trupie!" Źródło: youtube.com/Radio Zet

Patryk Jaki nie przebiera w słowach. Wiceminister sprawiedliwości w ostrych słowach postanowił odnieść się do decyzji warszawskiego ratusza. Jak sam wyznał, ich realizacja odbędzie się "po jego trupie".

Patryk Jaki znów zaskoczył obserwatorów polskiej polityki. Niedawny kandydat Prawa i Sprawiedliwości na stanowisko prezydenta Warszawy postanowił skomentować decyzję Rafała Trzaskowskiego o podpisaniu deklaracji LGBT+. Jak sam mówi, "seksualizacja dzieci odbędzie się po jego trupie".

Patryk Jaki nie przebiera w groźbach

O swoich poglądach dotyczących planowanego wprowadzenia karty praw dla homoseksualnych mieszkańców Warszawy, polityk prawicy postanowił opowiedzieć na słowa Rafała Trzaskowskiego, które nim poruszyły.

- Wszyscy mamy prawo do równości, to jest prawo, które jest zagwarantowane w konstytucji. Niemniej jednak w tych ostatnich latach mamy coraz więcej nietolerancji w Polsce, niestety coraz więcej incydentów, które budzą bardzo poważne zaniepokojenie. Stąd ta inicjatywa - tłumaczył w czasie uroczystości podpisania deklaracji prezydent Trzaskowski

Te stwierdzenia nie przypadły do gustu Jakiemu, który postanowił przeciwstawić się im mówiąc, że "przestrzegał przed tym warszawiaków".

- I dlatego mu nie można ufać, tym bardziej że ja jako Patryk Jaki przestrzegałem was, warszawiacy, że jeżeli wybierzecie Trzaskowskiego, to pieniądze nie będą pompowane w jakość życia mieszkańców Warszawy, tylko w ideologię. I niestety miałem rację - powiedział polityk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Patryk Jaki mówi nie dla "seksualizacji młodzieży i dzieci"

Według Jakiego problemem deklaracji jest fakt, że nauczenie dzieci w zakresie tolerancji mieliby prowadzić członkowie społeczności LGBT, którzy, według Jakiego, nie są odpowiednimi osobami do ingerowania w wiedzę seksualną młodych Polek i Polaków. Sam zagroził, że do takiego stanu dopuści dopiero "po swoim trupie".

- Zobaczył, że inni ludzie tacy jak ja, czytają te dokumenty, które on podpisuje. Zauważył, że lekcje dotyczące edukacji seksualnej i antydyskryminacyjnej miałyby przeprowadzać "społeczności działające na rzecz LGBT". I ja powiem tak: jeżeli środowiska LGBT mają uczyć seksualności naszych dzieci, to ja się na to nie zgadzam. Po moim trupie! - zadeklarował polityk wiceminister sprawiedliwości.

Kontrowersje, zdaniem Jakiego, wzbudza także fakt, że w deklaracji LGBT zawarte są słowa dotyczące preferowania przez miasto przedsiębiorców, którzy popierają treść dokumentu.

- Znajdują się fragmenty dotyczące tego, że preferowani w kontaktach z miastem mają być przedsiębiorcy, którzy podzielają ten katalog wartości zawarty w deklaracji. To jest po prostu skandal i to jest niezgodne z konstytucją - zwrócił uwagę polityk.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zmarła na scenie w trakcie odgrywania roli. Widzowie myśleli, że to część przedstawienia
  2. Michał Wiśniewski pokazał 17-letniego syna! Zemdlejecie z wrażenia. Jest BARDZO przystojny!
  3. Wiśniewski się rozwodzi? Jego żona opublikowała szokujący wpis
  4. Julia Wieniawa o traumie swojego życia. Nie uwierzycie, kto ją skrzywdził
  5. Radwańska mocno o Żyle w TzG. "Będą iskry lecieć"

źródło: Rzeczpospolita

 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News