Patryk Jaki kończy z polską polityką. Wystartuje w wyborach do PE

Patryk Jaki kończy z polską polityką. Wystartuje w wyborach do PE Źródło: youtube.com/Waldi678

Patryk Jaki odejdzie z polskiej polityki? Wiceminister sprawiedliwości, jak też były kandydat list Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy, zadeklarował swój start do parlamentu europejskiego. Czy polityk, który nie znalazł uznania mieszkańców stolicy w trakcie ostatnich wyborów, jest w stanie reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej?

Patryk Jaki ma za sobą kilka ciężkich miesięcy. Po tym, jak nie udało mu się objąć stanowiska prezydenta Warszawy, polityk znalazł się w cieniu swoich kolegów partyjnych i przestał pokazywać się w krajowych mediach. Polityk chce wykorzystać swoją niedawną popularność i przypomnieć o sobie wyborcom. Jak się okazuje, niedoszły włodarz miasta stołecznego postanowił spróbować swoich sił w Brukseli i wystartować w nadchodzących wyborach do Europarlamentu. Czy wyborcy dadzą kredyt zaufania zastępy Zbigniewa Ziobry?

Patryk Jaki wystartuje w Eurowyborach. Szokująca deklaracja byłego kandydata na prezydenta Warszawy

O swoich planach dotyczących startu w nadchodzących na wiosnę wyborach polityk postanowił poinformować widzów Polsat News w programie "Wydarzenia i Opinie". Jak sam powiedział, będzie startował z okręgu małopolsko-świętokrzyskim, pomimo tego, że na co dzień mieszka w Warszawie.- Wiele wskazuje na to, że będę miał trzecie miejsce na liście Zjednoczonej Prawicy w okręgu małopolsko-świętokrzyskim w wyborach do Parlamentu Europejskiego - powiedział pochodzący z Opola przedstawiciel polskiej prawicy.

Polityk wyznał, że jego start z tamtych list jest uargumentowany politycznie, a on sam zamierza dobrze reprezentować listy ugrupowania.

 - Moja walka i zaangażowanie może sprawić, że w Małopolsce i Świętokrzyskiem będziemy mieli rekordowy czwarty mandat, którzy może dać ostateczne zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy - stwierdził polityk.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Cel Jakiego: zmienić wizerunek polskiego prawodawstwa

Pomimo tego, że Jaki swego czasu bardzo negatywnie wypowiadał się na temat europarlamentu i deklarował, że nigdy nie będzie pobierał pensji z Brukseli, to jak sam uważa, jego "stare poglądy się zdezaktualizowały". Misją, jaką ma mieć Jaki w Parlamencie Europejskim, jest obrona polskiego prawodawstwa przed atakami unijnych polityków, jak też tłumaczenie, jak w praktyce wygląda polski wymiar sprawiedliwości.

- Instytucje europejskie czepiają się zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości [...] Mam w sobie dużo siły i energii, żeby pokazywać, w jak bardzo wielu tych sporach Polska ma rację. Szukam możliwości, gdzie jeszcze lepiej mógłbym spożytkować swoje doświadczenie dla polskiego państwa - stwierdził Jaki na antenie Polsatu.

Pomimo tego, że Patryk Jaki jest niemalże pewny swojego nazwiska na listach wyborczych, to kierownictwo Zjednoczonej Prawicy wstrzymało się jeszcze przed publikacją swoich list. Czy polityk dostanie upragniony mandat do europarlamentu i będzie mógł reprezentować wizję polskiego rządu dotyczącą zagadnień prawnych?

ZOBACZ TAKŻE

  1. Na Wspólnej. Ile zarabiają aktorzy serialu? Stawki są zaskakujące
  2. Małgorzata Kożuchowska z mężem ma co świętować! Gratulacje
  3. Doda zamierza odejść z show-biznesu. Jej ostatnie słowa zaniepokoiły fanów
  4. Kuzynka premiera Morawieckiego dostała państwową posadę. Kariera jak z bajki
  5. Dramat Krzysztofa Jackowskiego. Rodzina jasnowidza jest nękana

 źrodło: wp.pl

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News