Patrycja: Przez 500 plus Polki zaczęły rozmnażać się dla pieniędzy

Patrycja: Przez 500 plus Polki zaczęły rozmnażać się dla pieniędzy Źródło: Wikimedia Commons/KPRM

Patrycja - tak podpisuje się internautka - opublikowała wpis, w którym umieściła swoje przemyślenia dotyczące sztandarowego programu PiS. Tekst bardzo szybko zdobył popularność w sieci, powodując jednocześnie falę komentarzy.

Patrycja zamieściła w internecie wpis, który bardzo szybko zdobył dużą popularność. Tym imieniem podpisała się autorka tekstu. Jego treść tworzą jej przemyślenia związane z programem "500 plus". Jego zaskakująco duża popularność wskazuje, że wielu internautów podziela to zdanie.

Zdaniem Patrycji wprowadzenie sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości sprawiło, że siłą rzeczy Polki zaczęły rodzić dla pieniędzy. I - jak sama pisze - pomimo tego, że nie jest zwolenniczką partii rządzącej, wszystko wskazuje na to, że cel, jakim było zwiększenie przyrostu naturalnego coraz lepiej się sprawdza.

Patrycja podsumowuje program "500 plus"

- Moje koleżanki nie rozmawiają o niczym, tylko o macierzyństwie. Praktycznie wszystkie planują zajść w ciążę w najbliższym czasie (to jest towarzystwo w wieku 25-35 lat). Jednej już się udało, inne mocno się starają. Za chwilę będzie wysyp dzieci, które powstały dzięki tej obietnicy rządu (...) Zawzięci krytycy nigdy nie przyznają, że coś w tym jest. Już słyszę, że to biedota się rozmnaża i zaczną się rozruchy, jak kiedyś kasy od rządu zabraknie (...) Nie ma nic dziwnego w tym, że ludzie chętniej się rozmnażają, kiedy mogą liczyć na wsparcie. Rodzicielstwo to ogromna odpowiedzialność i spora inwestycja. Kiedy wiesz, że co miesiąc dostaniesz kilka stówek na ubranka i jedzenie, to jakoś łatwiej się zdecydować na taki krok (...) Wcześniej władza tylko zabierała, a teraz trochę oddaje. Trzeba być naprawdę zaślepionym człowiekiem, żeby nie uznać tego za dobrą zmianę - pisze, cytowana przez portal "Popularne.pl".

Jej zdaniem nie w ten sposób powinna być prowadzona polityka prorodzinna, ale - co by nie powiedzieć - jest skuteczna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Program "500 plus" w rzeczywistości

Jak się okazuje, przyrost naturalny w istocie podniósł się rok po wprowadzeniu programu. Świadczy to o oczywistej skuteczności programu, jak słusznie wskazuje Patrycja.

Jednakże ostatnie dane mogą świadczyć o niepokojącym dla zwolenników programu zjawisku. Jak się okazuje, przyrost w kolejnych latach nie zaczął zwiększać się tak gwałtownie, jak zakładały prognozy rządowe. Może się okazać, że jego skuteczność była jedynie chwilowa, a koniec końców będą potrzebne również inne działania, by zwiększyć liczbę polskich dzieci.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Michał Szpak nago w łóżku. Wokalista pokazał odważne zdjęcie
  2. Maciej Dowbor miał problem z alkoholem? Poruszające wyznanie gwiazdy Polsatu
  3. "Uśmiecham się, ale nie mam dobrych wiadomości". Robert Janowski przekazał przykre informacje
  4. Czołowi aktorzy TVP mają romans?! "Jest chemia, są siebie spragnieni".
  5. 3-latka miała spełnić swoje największe marzenie. Po wyjściu z samolotu tragicznie zmarła
  6. Maria nie żyje. Znały ją pokolenia Polaków

źródło: Popularne

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News