Na ulice Łodzi wyszły patrole ONR. Należy zaznaczyć, że część czytelników przekonuje, iż był to Narodowy Świt.  Jak poinformowano, mają bronić Polaków przed rasizmem wymierzonym w ich stronę. Zdjęcie jednego z patroli opublikował na swoim koncie na Facebooku aktor Jacek Poniedziałek. „Kiedy wreszcie ktoś zatrzyma to brunatne szaleństwo” – pyta Poniedziałek.

Po tym jak aktor spotkał patrol na ulicy Piotrkowskiej, zrobił zdjęcie. Można na nim zobaczyć grupkę osób ubranych w paramilitarne stroje z biało-czerwonymi przepaskami na ramionach. O wypuszczeniu takich patroli na ulice lokalny ONR mówił już w marcu.

Zdjęcie jakie wstawił na swoje konto Poniedziałek udostępniono 751 razy. Sam aktor w podpisie do obrazka mocno skomentował ideę ONR. Członków grup patrolujących Łódź nazwał „otwarcie nawiązującymi do hitlera szaleńcami”, a ich pomysł „obłąkańczą zabawą”.

„O jaką czystość i ład tutaj chodzi? Dokąd zaszliśmy w kaczystanie??? Skąd czerpią ci ludzie inspirację? Kiedy wreszcie ktoś zatrzyma to brunatne szaleństwo w kraju, w którym milony istnień ludzkich zabrała faszystowska krwawa fala?” – pyta aktor na Facebooku.

W Łodzi na Piotrkowskiej samozwańcza milicja paramilitarnych nacjonalistów „pilnuje porządku”. O jaką czystość i ład…

Posted by Jacek Poniedziałek on Friday, 1 April 2016

Przeciw patrolom ONR są także łódzcy radni, policja i straż miejska. Zwracają uwagę na to, że o bezpieczeństwo Łodzian dbają powołane w tym celu służby. Wskazują też na to, że patrole ONR „niosą ze sobą ryzyko prowokacji”.

„Będę protestował przeciwko mowie nienawiści. Za bezpieczeństwo mieszkańców odpowiedzialne są odpowiednie służby” – mówi radny Tomasz Kacprzak.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: gazeta.pl, facebook.com
pt

...

Zobacz również

Zobacz również