Polskie życie polityczne to brutalny labirynt. Wchodząc do jego środka, po drodze można napotkać  na szereg pułapek, kłamstw, formalne –  nieformalne porozumienia, multum podstawionych osób i ciągłe poszukiwanie wyjścia z opresji. Jeżeli nie masz odwagi ? nie wchodź, bo nawet popełniając minimalny błąd ? zginiesz lub znikniesz. W polskim systemie politycznym praktycznie nie istnieje takie coś, jak ?przebaczenie?. To jest ciągła gra brutalnych interesów. Przeciętny czytelnik może teraz powiedzieć ?a gdzie jest nasze dobro ojczyzny i ogółu??. Akurat w tej kwestii odpowiedź jest wręcz bardzo prosta: znajduje się w jądrze ciemności, gdzie za sterami tkwią następujące partie: PO, PSL, SLD, TR. To właśnie ta nieformalna koalicja rozdaje karty i decyduje o naszym losie – zwykłych obywateli. W tej nieformalnej koalicji nie ma Prawa i Sprawiedliwości, jak to chcą wmówić niektóre z pewnością świadome osoby. Albo jest to faktyczna bezmyślność w celu przejęcia elektoratu, albo jest to faktyczne działanie ku chwale obecnej władzy. Jeżeli wybierzemy ostatnie myślenie, to polskości jest już naprawdę  bardzo mało.

Dopóki te partie będą za sterami, dopóty zapomnijcie o jakiejkolwiek zmianie na lepsze. Po 1989r. jedyną partią, która przeprowadziła małe, ale realne zmiany gospodarcze było Prawo i Sprawiedliwość. Każdy myślący i trzeźwy obywatel wskaże na tę partię. Dlaczego małe ? Pod wpływem fatalnych koalicjantów, zwłaszcza Ligi Polskich Rodzin nie udało się przetrwać pełnej kadencji sejmowej. Dzisiaj ta partia brata się z Platformą Obywatelską, a jej dawny lider Roman Giertych jest adwokatem syna obecnego premiera Donalda Tuska. Wojciech Wierzejski, a pamiętamy go przecież z bardzo radykalnych poglądów, ma zamiar pomagać w kampanii wyborczej Michałowi Kamińskiemu do Parlamentu Europejskiego, który startuje z list PO. Powiedźcie mi szanowni czytelnicy, kto miał wtedy rację? Wszystkie te osoby, które do tej pory premier Jarosław Kaczyński odsunął od władzy lub wyrzucił z partii idą pod jednym sztandarem z obecną, fatalną w skutkach dla Polski władzą. O tym zapominać nie można. Jak na razie do społeczeństwa przebijają się jakieś dziwne i wręcz śmieszne bajeczki o rzekomej dyktaturze, grze i rozbiciu LPR przez obecnego lidera największej partii opozycyjnej. Niestety, manipulacja goni manipulację.

Dlaczego ciągle mówimy o chęci sprawowania samodzielnych rządów? Bo nie ma z kim rządzić. Prawda jest taka, że dzisiaj nie ma drugiego koalicjanta, z którym można wspólnie naprawiać obecny katastrofalny stan Polski. A jeżeli jest, to ich szanse na dostanie się do sejmu są znikome. Nie jest też prawdą, że premier Jarosław Kaczyński to brutalny dyktator, który nikogo nie dopuszcza do głosu. Gdyby tak było, jak głosi plotka, to dlaczego została zawarta koalicja z Prawicą RP Marka Jurka ? Po owym porozumieniu z PiS Marek Jurek powiedział, iż nastał czas ?wiosny prawicy?. Jak widać, czym innym są fakty, a czym innym są zwykłe plotki. Co ciekawe, w czasie tej słynnej konferencji, lider partii opozycyjnej powiedział, iż widzi z Prawicą RP przyszłość, ponieważ są to jedyne osoby, które nie odeszły z PiS dla karier, tylko dla idei. To jest zasadnicza różnica.

Kolejną, wręcz brutalną propagandą był obrazek przedstawiający Ś.P Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego obok Wojciecha Jaruzelskiego jako zdrajcę. Kolejny raz powtarzam, przeczytajcie najpierw, czym jest Traktat Lizboński z różnych książek prawniczych i dopiero potem oceńcie, czy faktycznie była to ?zdrada?. Ś.P Prezydent RP Lech Kaczyński wynegocjował wówczas tyle ile mógł, a w przypadku porażki w następnych wyborach prezydenckich, jego następca mógłby podpisać traktat ze znacznie gorszymi zastrzeżeniami. To był wybór rozsądku, a nie honoru. Ten, kto ten obrazek stworzył z pewnością do inteligentnych nie należy i nawet nie chce mi się wierzyć, że  sam to wymyślił. W każdym bądź razie, wszelkie ruchy narodowe są bezmyślnie duszone przez właśnie takie działania. Tam jest mnóstwo wspaniałych, energicznych osób, które przecież kochają Polskę i chcą dla niej dobrze. Dlaczego nie mogliby zabierać dzisiaj głosu? Ma mówić Janusz Palikot? Aleksander Kwaśniewski? Ich zapał nie może być zniszczony. Potrzeba tutaj wspólnego działania, musimy znaleźć wspólne porozumienie. Polska tonie, a władza ma się dobrze. Nie ma czasu, bo po 2015 r. będzie już za późno. Rozmawiałem z wieloma osobami, z różnych środowisk, które nie są w PiS i sami przyznają, że  nie zgadzają się z  wszelkimi kłamstwami w nas wymierzonymi. My mamy swój program. Można się z nim zgadzać lub nie. Odpuśćmy jednak te propagandowe działania. Krytykujmy się rzetelnie, z klasą. Zadawanie pytań, nawet tych trudnych nie jest zabronione, są one wręcz wskazane. Na tym polega realna i prawdziwa demokracja. Jeżeli, w końcu nie zaczniemy współpracować, naprawdę zapomnijmy o przyszłości. Jeżeli to zlekceważymy, to pewnego dnia obudzimy się w Polsce, w której nie będzie można założyć normalnej rodziny. Tego chcemy ? Chyba nie, prawda?

Jak już zdążyliście zauważyć nikogo osobiście nie oskarżam. Po co mi to? Zwróciłem uwagę na niektóre niepotrzebne działania. Moim wrogiem nie są patrioci, którzy myślą inaczej ode mnie. Nigdy nie będziemy się w 100 % we wszystkim zgadzać. Z mojej strony nie spodziewajcie się ataków na Polaków, którzy myślą bardziej liberalnie, lub inaczej. Prawdziwym wrogiem jest dzisiaj obecna nieformalna koalicja w sejmie. Na tym się skupmy, bo to jest realny problem. Niech w końcu nastanie czas myślenia ?Piłsudmowskiego?. Bo to jest siła, z którą obecna władza sobie nie poradzi. Jestem pewien, że ze mną się zgodzicie, a jedyne osoby, które powiedzą, iż gadam bzdury, to mogą być już tylko fikcyjne konta.

Zobacz również

Członek Prawa i Sprawiedliwości w powiecie piaseczyńskim, Forum Młodych PiS Warszawa, wiceprzewodniczący FM PiS Piaseczno

W polityce kieruję się pragmatyzmem. Staram się realistycznie oceniać rzeczywistość. Działanie musi być równe skuteczności.

„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”