Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl wezwał do ochrony chrześcijaństwa przed globalną herezją kultu człowieka. Według patriarchy, w dzisiejszych czasach społeczeństwa skupiają się głównie na człowieku oraz jego prawach, co doprowadza do usunięcia z życia społeczeństwa Boga.

Według jego słów, powyższa filozofia początkowo zyskała popularność w krajach Europy Zachodniej i Ameryki Północnej, a teraz wkracza do Rosji.

Cyryl oznajmił, że w coraz większej ilości państw podejmowane są wysiłki, aby dowolne działanie człowieka, często najbardziej grzeszne i sprzeczne ze Słowem Bożym, tłumaczyć wolnością wyboru oraz prawami człowieka, co w konsekwencji prowadzi do legalizacji powyższych działań w systemie prawnym. Patriarcha zaznaczył, że akceptacja powyższej herezji może doprowadzić do „apokaliptycznych zdarzeń”.

Duchowny wezwał chrześcijan oraz Cerkiew do obrony swoich wartości przed powyższą herezją, podkreślając że jego pierwszymi nauczycielami duchowymi były osoby zesłane do sowieckich łagrów nie z powodu łamania jakiegokolwiek prawa, a z powodu odmowy wyrzeczenia się Boga oraz swoich wartości.

źródło: Interfax

Zobacz również