Do karygodnego zdarzenia doszło na zapleczu jednego z wrocławskich sklepów spożywczych. Dwójka policjantów pobiła 82-letnią kobietę.

Sprawa wyciekła przez nagranie z monitoringu. Widać na nim funkcjonariuszy znęcających się nad staruszką, która próbowała wynieść ze sklepu jedzenie.

Na nagraniu zobaczyć można jak w pewnym momencie przy siedzącej spokojnie kobiecie policjantka zakłada rękawiczki. Następnie zaczyna bić przerażoną staruszkę, a później razem z innym funkcjonariuszem przyciskają jej głowę do ściany.

Policjantka wysypała również rzeczy z torebki kobiety na podłogę, a kiedy ta próbowała na to zareagować, została zatrzymana przez drugiego z funkcjonariuszy. Następnie ponownie przyciśnięto ją ściany, a w końcu zakuto w kajdanki.

Nagranie oburzyło tysiące Polaków. Przedstawiciele władz wrocławskiej policji zapewniają, że funkcjonariusze zostali już ukarani za swoje karygodne zachowanie.

Wszczęliśmy postępowanie dyscyplinarne wobec tych funkcjonariuszy. Sprawa będzie wszechstronnie wyjaśniona. Zachodzi tu podejrzenie złamania prawa przez policjantów, dlatego już powiadomiliśmy prokuraturę i biuro spraw wewnętrznych – poinformował rzecznik dolnośląskiej policji.

Funkcjonariusze zostali także zawieszeni w swoich obowiązkach. Grozi im również wyrzucenie ze służby.

https://www.youtube.com/watch?v=3J3F6cJnD9w

źródło: se.pl

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również