Mimo guza mózgu zdecydowała się na ciążę. Dramat aktorki znanej z TVP

Mimo guza mózgu zdecydowała się na ciążę. Dramat aktorki znanej z TVP

Polacy pokochali ją za rolę w serialu "Cisza nad rozlewiskiem", jednak największej sławy przysporzyła jej informacja o jej chorobie. Aktorka mimo guza mózgu zdecydowała się na ciąże. Smutne informacje o jej zdrowiu przekazała wówczas Olga Frycz, do niedawna gwiazda hitowej produkcji TVP, "M jak miłość". 

Jej życie mogłoby posłużyć za filmowy scenariusz. Historia Małgorzaty Pasternak poruszyła miliony Polaków, którzy zaangażowali się w pomoc w zbiórce pieniędzy na jej bardzo drogie, zagraniczne leczenie. W życiu aktorki rozegrał się prawdziwy dramat. Pomimo tego, że wykryto u niej guza mózgu, zdecydowała się podjąć niesamowite w jej przypadku ryzyko i zajść w ciążę. Jak czuje się dzisiaj?

Dramatyczna walka z chorobą aktorki znanej z serialu TVP

Małgorzata Pasternak w bardzo szczerym wywiadzie zdecydowała się ujawnić kulisy dramatycznej walki z chorobą. Kiedy w końcu została prawidłowo zdiagnozowana guz w jej mózgu miał już 2,7 centymetra! - Przez trzy lata leczyli mnie kroplami, a w głowie rósł mi guz. Gdybym od początku trafiła na kogoś mądrego, dzisiaj byśmy nie rozmawiali, nie byłoby powodu - powiedziała aktorka. Małgorzata została poddana skomplikowanej operacji w szpitalu w Gdańsku. Niestety, to był dopiero początek jej problemów. Zabieg tylko pogorszył jej stan zdrowia. - Pół roku po operacji okazało się, że guz jest większy, niż był przed operacją. Profesor nie powiedział mi, że nie wyciął całego nowotworu. I nie skierował mnie na naświetlania po operacji. Nie powiedział też, że mam uszkodzony nerw wzrokowy - wyznała gwiazda. Mimo to, aktorka nie poddawała się w dalszej walce o powrót do zdrowia i skorzystała z innowacyjnej metody leczenia "Gamma Knife" w czeskiej Pradze. Później leczyła się także w szpitalu w Gliwicach.

Siłę do walki dawała jej miłość

Aktorka przyznała, że siłę do walki o życie dawała jej wówczas miłość. Nie było to jednak łatwe uczucie. Gdy u Małgorzaty zdiagnozowano guza mózgu była ze swoim ukochanym Adamem dopiero od trzech miesięcy. - Jestem wdzięczna Adamowi, że wytrwał. Przeżył to wszystko ze mną. Niejeden by się wystraszył i zwiał. Tym bardziej, że po operacji nie wyglądałam atrakcyjnie. Raczej potwornie. Ale jak ma wyglądać kobieta, której piłowano czaszkę? Widział mnie w najgorszym stanie i został - powiedziała Pasternak w wywiadzie. Gdy zakończyła kolejne leczenie w Pradze zdecydowała się na dziecko. Nie wiedziała wówczas, że w jej stanie to bardzo ryzykowne. - Ciąża stanowi w mojej sytuacji ogromne zagrożenie. Na szczęście dowiedziałam się o tym za późno. W trzecim trymestrze zaczęła potwornie boleć mnie głowa. Zajrzałam do Internetu. Na szczęście guz w ciąży powiększył się o 14 procent. Mogło być gorzej - powiedziała aktorka.

To dzięki gwieździe M jak Miłość o jej chorobie usłyszała cała Polska

Olga Frycz za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelowała do swoich fanów o wsparcie jej koleżanki po fachu. Potrzebne były wówczas pieniądze na bardzo kosztowne leczenie za granicą. Jak Małgorzata Pasternak czuję się dziś? Aktorka na dobre zniknęła z mediów i poświęciła się życiu rodzinnemu i pracy w charakterze przedstawiciela handlowego. Nie zobaczymy jej już na ekranach naszych telewizorów, bo jak tłumaczy "żyje się dla siebie, a nie dla innych". Ryzyko, które podjęła, by urodzić ukochane dziecko opłaciło się. Para doczekała się ślicznego i zdrowego synka. Małgorzata Pasternak guz mózgu Olga Frycz z M jak miłość pomogła w walce o życie fot. FacebookZOBACZ TAKŻE:
  1. Klienci Rossmanna są wściekli! Hitowa promocja to OSZUSTWO, uważajcie na siebie!
  2. Przełomowa decyzja Lidla. Jutro wszyscy to kupią
  3. Marta Kaczyńska przeżywa żałobę. Jej wpis ściska serce
Następny artykuł