Ryanair jest jednym z trzech najpopularniejszych przewoźników w Polsce, który zajmuje także czołowe miejsce pod tym względem w całej Europie. Teraz spółka odwołuje dziesiątki lotów, co wprawia w panikę podróżnych. Jest jednak jeden ważny powód, dla którego irlandzka firma postąpiła w ten sposób.

W ciągu następnych sześciu tygodni Ryanair odwoływał będzie od 40 do 50 lotów dziennie. Przez najbliższe dwa miesiące zmiany dotkną blisko 285 tys. pasażerów. Wielu z nich będzie musiało odwołać swoje wakacyjne plany. Wyraz swojej frustracji dają głównie w mediach społecznościowych.

Powodem kasacji lotów są zaległe urlopy dla pilotów i pracowników pokładowych. Decyzja zapadła po bardzo wymagającym dla nich lata. Nowy rozkład lotów poprawi także punktualność samolotów – z 80 do 90 proc.

Niedorzeczne Ryanair. Odwoływać lot dwa dni przed i oferować następny trzy dni później. Wakacyjne plany poszły z dymem. Wielkie dzięki; Jestem bardziej niż poirytowana. Odwołano mój czwartkowy lot. Nikt nie odpowiada na waszym chacie i serwisie konsumenckim!! Naprawcie to!!! – piszą zdenerwowani klienci Ryanair.

źródło: theguardian.com

...

Zobacz również

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

Zobacz również