Paryż zrywa ze świąteczną tradycją. To pierwsza taka decyzja w historii

Paryż zrywa ze świąteczną tradycją. To pierwsza taka decyzja w historii

Władze Paryża postanowiły zerwać z tradycją, która towarzyszy miastu od dziesiątek lat. Po raz pierwszy stolica Francji nie będzie pełna charakterystycznego, bożonarodzeniowego klimatu. Mieszkańcy miasta są zszokowani opinią władz i zapowiadają protest.

Po raz pierwszy od 35 lat na Polach Elizejskich nie staną kiermasze świąteczne. To decyzja władz miasta, które postanowiły wprowadzić zakaz ustawiania budek bożonarodzeniowych w centrum miasta. Powód, dla którego wydano decyzję, jest naprawdę szokujący. Władze tłumaczą bowiem, że budki są "obskurne", a sprzedawane w nich towary są "niskiej jakości i po zawyżonych cenach". Radni miasta na czele z mer Paryża, Anne Hidalgo, nie robią sobie nic z tego, że zatrudnienie przy budkach znajdowało co roku 2 tys. osób.

Paryżanie protestują

Marcel Campion tradycyjnie odpowiada za organizowanie kiermaszu świątecznego. Jest przez to już tak rozpoznawalny, że nadano mu nawet tytuł "króla świątecznych miasteczek". Campionowi oczywiście decyzja magistratu bardzo się nie spodobała. Oskarżył władze Paryża, że te sprzeniewierzyły się nie tylko wieloletniej tradycji, ale także ludziom, którzy znajdowali na kiermaszu zatrudnienie. Campion zorganizował już nawet jeden protest przeciwko zakazowi. Wzięło w nim udział kilkaset osób, które zablokowały obwodnicę Paryża, powodując korek mierzący 10 kilometrów. Anne Hidalgo pozostała jednak nieugięta wobec żądań protestujących. Ci zapowiedzieli już, że to nie koniec ich walki. źródło: stefczyk.info
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News