Akcja protestacyjna zorganizowana przez francuskie związki zawodowe przerodziła się w zamieszki. Na Placu Republiki manifestanci obrzucili policjantów butelkami i materiałami pirotechnicznymi, policja odpowiedziała gazem łzawiącym. Manifestanci protestowali przeciwko zmianom w kodeksie pracy.

9 kwietnia we Francji miał miejsce szereg protestów antyrządowych . Odbyło się ich ponad 200. Manifestacja w mieście Rennes również zakończyła się starciami z policją, która podobnie jak w Paryżu, użyła wobec demonstrantów gazu łzawiącego. W wyniku zdarzeń zostało rannych około 20 osób.

Według ocen organizatorów w manifestacjach uczestniczyło prawie pół miliona Francuzów. Z kolei francuska policja podała informację, że w całym kraju udział w protestach wzięło 224 tysiące osób.

Francuskie związki zawodowe protestują przeciwko projektowi ustawy, który zakłada uproszczenie procedury zwolnienia pracownika oraz rozszerzenia swobody w prowadzeniu biznesu. Francuskie władze uważają, że ustawa jest niezbędna do zredukowania sięgającego 10 procent bezrobocia.

https://youtu.be/y2xs7exODE8

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

Zobacz również

Józef Gawron, źródło: Interfax