Wstrząsające słowa strażaków gaszących katedrę Notre Dame. Dramat trwa

Wstrząsające słowa strażaków gaszących katedrę Notre Dame. Dramat trwa Źródło: Fot. Instagram/Sky News

Paryż zamarł. Właśnie strażacy przekazali wstrząsającą informację, której obawiał się cały świat. Dramat trwa, a wszyscy mają nadzieję, że jednak nie dojdzie do najgorszego.

Paryż przeżywa najstraszniejszą chwilę od lat. Zarówno mieszkańcy stolicy Francji, jak i cały świat, z uwagą i przerażeniem obserwują walkę strażaków z gigantycznym pożarem, jaki niszczy legendarną katedrę Notre Dame. Uważana jest  za jedną z najbardziej rozpoznawalnych pereł tego miasta, a w jej wnętrzu znajdują się dziesiątki dzieł sztuki i przedmiotów o niewyobrażalnej wartości historycznej. 

Teraz w końcu głos zdecydowali się zabrać strażacy, niestety ich słowa przerażają i wprawiają w osłupienie nie tylko Paryż, ale cały świat. Wszyscy mieli nadzieję, że do tego nie dojdzie, niestety rokowania są tragiczne. Dramat trwa, a specjaliści robią, co w ich mocy. 

Paryż płacze. Słowa, których bał się cały świat

Jak wynika z wypowiedzi rzecznika straży pożarnej w Paryżu, przytoczonej przez "Reuters", kluczowe będzie następne półtorej godziny, które pokaże, czy katedrę Notre Dame będzie się jeszcze dało uratować. 

- Problemem jest długość, wysokość i szerokość katedry - podaje. 

Niestety sytuacja jest tragiczna i niesamowicie poważna. Strażacy ledwo radzą sobie z szalejącymi płomieniami.

- Staramy się opanować pożar. Walczymy o każdy centymetr. Udaje się nam zepchnąć pożar. Jest poważne ryzyko zawalenia się katedry - czytamy. 

Dalej dodaje, że pożar na szczęście już się nie rozprzestrzenia, lecz wciąż nie da się go zmniejszyć. Wszyscy obawiają się zajęcia ogniem północnej części budynku. 

- Ogień może się rozprzestrzenić do północnej części katedry, która na razie nie jest objęta ogniem. Wtedy może dojść do jej zwalenia - informuje francuskie MSW. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIA

Tragedia, którą śledzi cały świat

Już w pierwszych sekundach po pojawieniu się informacji o pożarze, swoje przerażenie wyrażali w mediach społecznościowych ludzie z całego świata. Wszyscy słali wyrazy współczucia i nie mogli uwierzyć, że ta perła Francji naprawdę może zniknąć. Teraz, gdy z pożarem walczą specjaliści, Paryż wstrzymał oddech, a mieszkańcy wyszli na ulice. 

- Mieszkańcy i turyści śpiewają pieśni religijne. Atmosfera jest niezwykle podniosła, wszyscy patrzą w kierunku Notre Dame. Czerwona łuna otacza to, co kiedyś było dachem katedry - informuje Patrycja Wanat w rozmowie z "TVN24". 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Polacy są w szoku. Takiego zachowania po Andrzeju Dudzie nikt się nie spodziewał. Nawet Tomasz Lis nie krył ZACHWYTU!
  2. Największa tajemnica Wodeckiego wyszła na jaw dopiero po jego śmierci! Wiele osób nie uwierzy, że muzyk mógł zrobić coś takiego
  3. Wiemy, jaką fortunę zgarnie dziecko Meghan Markle. To naprawdę zatrważająca suma
  4. Biedronka znów przygotowała petardę dla dzieci. Klienci będą się o to zabijać!
  5. Żona Waldusia z "Kiepskich" w rozpaczy. Twierdzi, że aktor chce ją zniszczyć, oprócz tego żąda od niej alimentów
  6. Lekarze twierdzili, że nie ma dla niego wolnego łóżka w szpitalu. Nie żyje Marcin

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News