Samochód zaparkowany w pobliżu katedry Notre-Dame w Paryżu wywołał nerwową atmosferę w mieście. W jego wnętrzu policja znalazła butle wypełnione gazem oraz notatki w języku arabskim.

Samochód stał co najmniej przez dwie godziny w alejce znajdującej się na szlaku turystycznym. Mer V dzielnicy Paryża Florence Berthout, wyraziła głębokie zdziwienie wobec działalności policji. Według niej służby miały otrzymać kilka telefonów, ponad to samochód z włączonymi światłami i bez tablic rejestracyjnych na początku nie wzbudził zainteresowania funkcjonariuszy. W odpowiedzi prefekt policji powiedział, że jest to kwestia przemęczenia służb.

Według informacji francuskiego dziennika „Le Parisien”, powołującego się na policyjne źródła, w samochodzie znajdowało się 6 butli z gazem: pięć pełnych w bagażniku i jedna pusta na fotelu pasażera. Oprócz tego znaleziono jeszcze kartkę z notatkami po arabsku.

Media donoszą, że w związku ze sprawą zatrzymano trzy osoby: właściciela auta znanego z działalności misyjno-islamistycznej oraz parę trzydziestolatków, znanych służbom wywiadowczym jako radykalni islamiści.

W związku z całą sprawą, okolicę katedry są patrolowane przez wojsko i policję, a rewizje osób wchodzących do świątyni są jeszcze dokładniejsze. Zdaniem ekspertów nie była to próba zamachu, tylko test sprawdzający czujność oraz próba zastraszenia.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło: tvn24.pl

...

Zobacz również