W ramach walki z niesprawiedliwością społeczną niemiecka organizacja walcząca z dyskryminacją proponuje rewolucyjne rozwiązanie, polegające na wprowadzeniu parytetów etnicznych.

W Niemczech imigranci stanowią coraz większą część społeczeństwa, już ponad milion osób złożyło wnioski o zostanie nowymi obywatelami. To sprawiło, że Federalna Agencja Antydyskryminacyjna w najnowszym raporcie o sytuacji na rynku pracy skupiła się głównie na zapobieganiu dyskryminacji na tle etnicznym.

Według statystyk co trzeci niemiecki pracownik doświadczył dyskryminacji. Najczęstszym powodem jest wiek, później płeć, następnie religia lub światopogląd. Rasa i pochodzenie etniczne znajduje się na końcu stawki, gdyż dotyczy niewiele ponad 8 procent wszystkich przypadków.

W ramach walki z tym procederem Federalna Agencja Antydyskryminacyjna proponuje wprowadzenie obowiązkowego zatrudniania osób ze środowisk imigranckich. Miało by to działać na tej samej zasadzie co parytety dla kobiet i dotyczyć pracodawców oraz instytucje państwowe.

Pomysł budzi kontrowersje w Niemczech. Komentatorzy polityczni ostrzegają przed wzrostem poparcia w przyszłych wyborach dla prawicowych ugrupowań. Twierdzą też, że proponowane przez Berlin rozwiązanie będzie rzutować na sytuacje imigrantów w całej Europie.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło:natemat.pl

 

...

Zobacz również