Partia Razem uruchomiła program Zero Tolerancji. W związku z inicjatywą lewicowej formacji powstała w internecie strona, która ma być centrum akcji. Chodzi o witrynę zero-tolerancji.pl.

O co chodzi? Działacze partii Razem uważają, że należy totalnie ograniczyć tolerancję dla współpracy państwa z narodowcami. Chcą, by obywatele zgłaszali im wszelkie przypadki współpracy szkół, samorządów, muzeów i innych instytucji z organizacjami takimi jak Młodzież Wszechpolska czy ONR.

– Neofaszyści, antysemici, prawicowi bojówkarze uczestniczą na równych prawach w uroczystościach państwowych prowadzą wykłady w instytucjach publicznych, rasistowskie zespoły muzyczne organizują koncerty w budynkach należących do samorządów – czytamy w opisie akcji – po przejęciu władzy przez PiS, skrajna prawica rozpanoszyła się w instytucjach państwowych i w mediach. Środowiska szerzące nienawiść są przekonane, że wraz z nadejściem prawicowych rządów wolno im wszystko – czytamy w komunikacie partii Razem.

Na stronie już znajduje się kilkadziesiąt przypadków współpracy publicznych instytucji z narodowcami. Partia Razem twierdzi, że wielu polityków zasiadających w ławach Sejmu, Senatu i w samorządach ma, jak to nazywają, „brunatne sympatie”.

zero-tolerancji

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

...

Zobacz również

Zobacz również