Ostrzegamy zwłaszcza starszych. Partia popularnego leku jest zanieczyszczona, wyrzućcie go!

Ostrzegamy zwłaszcza starszych. Partia popularnego leku jest zanieczyszczona, wyrzućcie go! Źródło: Fot. Pxhere

Dokładnie sprawdźcie leki, które przechowujecie w swoich domach! Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał niektóre partie specyfików, gdyż zostały zanieczyszczone.

Zachowujcie szczególną ostrożność, przyjmując niektóre środki medyczne. Chodzi przede wszystkim o Erythromycinum Intravenosum, Fayton oraz popularny Febrisan. Pierwszy lek stosowany jest w przypadku infekcji bakteryjnych. GIF zdecydował się wycofać serię 1010216. Jego data ważności to luty 2019. Za ich produkcję odpowiedzialne są Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” S.A.

Leki do wyrzucenia

Fayton przyjmują osoby z przerzutami nowotworowymi do kości. Jako że seria PP0727 nie spełniała odpowiednich wymogów, została oficjalnie wycofana. Data ważności leku to kwiecień 2019. ZOBACZ TAKŻE: Strzeżcie się. Cichy Morderca zabił 2 osoby w Wielkopolsce Co ciekawe, GIF zalecił także pozbycie się niektórych partii Febrisanu. Popularny środek, który w swoich domach posiada wielu Polaków, miał bowiem "nie odpowiadać wymaganiom specyfikacji w zakresie zawartości paracetamolu". Chodzi konkretnie o serię 375538, której data ważności przypada na styczeń 2019.

Najważniejsze wskazówki

Warto pamiętać, aby dokładnie sprawdzać wszystkie leki, które decydujemy się przyjmować. Jak widać, czasami rzetelne przeczytanie ulotki, czy też konsultacja z lekarzem nie stanowią wystarczającego wysiłku podjętego przez pacjenta. ZOBACZ TAKŻE: „Time” pokazał zdjęcie Polki po aborcji. W komentarzach rozpętała się wojna
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News