Na konferencji prasowej w Sejmie Janusz Korwin-Mikke przypomniał, że zgodnie z ustawami publiczne media mają traktować w czasie kampanii jednakowo wszystkie siły wyborcze. Nie wszystkie jednak przestrzegają prawa, co ma być przyczyną pozwów, które chce złożyć Janusz Korwin-Mikke.

Lider partii KORWiN zapowiedział, że jego formacja będzie chciała odszkodowania od państwowych mediów, które nie stosują się do ustawowych nakazów o równym traktowaniu.

Przemysław Wipler, Korwin-Mikke, Tomasz Sommer i nowy poseł KORWiNy Tomasz Górski twierdzą, że praktyka Polskiego Radia, która polega na podzieleniu partii na dwie ligi jest niewłaściwa. Radio zorganizuje bowiem debaty, których skład dobrano arbitralnie. W pierwszej audycji pojawią się przedstawiciele PO, PiS, ZL i PSL, w drugiej zaś wystąpią działacze Nowoczesnej, KORWiNy, partii Razem oraz ruchu Pawła Kukiza.

Przemysław Wipler uważa, że znacznie bardziej uczciwe byłoby rozlosowanie partii, a nie dzielenie formacji na pierwszą i drugą ligę.

– Sytuacja, w której władze Polskiego Radia dzielą na lepszych i gorszych, na pierwszą i drugą ligę, wyręczając wyborców i ustawiając wynik wyborczy, to jest sytuacja niedopuszczalna – mówił Wipler.

Poniżej zapis video konferencji.

https://youtu.be/ob5YxO55V9c

 

Zobacz również