Nowa siła w Sejmie! PiS może zacząć się bać?
Mikołaj Pilecki - 21 Sierpnia 2018

Nowa siła w Sejmie! PiS może zacząć się bać?

Prezydent Słupska jakiś czas temu poinformował, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Zapowiedział również utworzenie politycznego projektu "Kocham Polskę". Partia Biedronia już dziś może liczyć na spore poparcie.

Następne miesiące w polskiej polityce będą naprawdę ciekawe. Najpierw, jesienią czekają nas wybory samorządowe, które będą niezwykle trudnym sprawdzianem dla wszystkich partii politycznych. Obecna opozycja przekona się, czy resztki zaufania wobec niej zdążyły już wyparować, a obóz władzy zawalczy o rozciągnięcie swojej kontroli na większe połacie kraju. Wyścig po samorządy zdążył wystartować już wiosną, choć lokale wyborcze otwarte zostaną 21 października. Interesujące są również wyniki sondażu, dotyczącego wyborów do Sejmu i Senatu, które tak samo, jak wybory do PE odbędą się w przyszły roku. W ławach polskiego parlamentu zasiadłaby właśnie nowo utworzona partia prezydenta Słupska.

Partia Biedronia ze sporym poparciem

Sondaż stworzony przez IPSOS dla portalu OKO.Press rzuca całkowicie nowe światło na przyszłość Sejmu. Wynika z niego, że gdyby wybory odbyły się dziś i w najbliższej przyszłości, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 41 proc. poparcia. Ogromnej straty doznała Platforma Obywatelska, na którą swój głos oddałoby już zaledwie 20 proc. obywateli. W porównaniu do swojego pierwotnego wyniku traci również Kukiz'15, który "cieszy" się poparciem 8 proc. Polaków. IPSOS podaje także, że PSL zrównuje się z SLD, a oba ugrupowania zdobyłyby serca jedynie 6 proc. obywateli. Co ciekawe na taki sam wynik uzyskałaby partia Biedronia, która nawet jeszcze oficjalnie nie powstała. Powrót Roberta Biedronia byłby bez wątpienia ciekawym wydarzeniem. Jeśli według sondażu jego ugrupowanie, które jeszcze nawet nie istnieje, zdobywa już teoretycznie mandaty przy ul. Wiejskiej, to przy odrobinie pracy może w przyszłym roku stać się jedną z głównych sił opozycyjnych. Staje się to szczególnie realne, patrząc na poparcie dla Nowoczesnej, które spadło do 4 proc. Badanie IPSOS zostało wykonane telefonicznie na grupie 1029 obywateli z całej Polski.

Co planuje Robert Biedroń?

Odnośnie do politycznej przyszłości polityka Twojego Ruchu powstało już wiele sprzecznych doniesień. Mówi się o jego staraniach o drugą kadencję w Słupsku, starcie w wyborach do PE, a także w wyborach do Sejmu. Sondaże wskazywały nawet, że miałby spore szansę na zostanie prezydentem RP. Ostatecznie nie wiadomo, co stanie się z najsłynniejszym polskim prezydentem miasta, ale wyniki opisanego przez nas sondażu mogą być dla niego dobrą zachętą do podjęcia ryzyka i wzięcia udziały w wyścigu do polskiego parlamentu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Patryk Jaki załamany. Wszystkie jego marzenia przepadają
  2. Kaczyńska jest zdruzgotana. Publicznie zrównali ją z ziemią
  3. Brat Benedykta XVI ujawnia. Papież jest sparaliżowany, umiera
ZAMIANA
tusk2Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
wieliczka212 rzeczy, których Polsce ZAZDROŚCI cały świat [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: wiadomosci.dziennik.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News