Partia Biedronia na podium w sondażu! Czeka nas przełom w polityce?

Partia Biedronia na podium w sondażu! Czeka nas przełom w polityce?

Partia Biedronia jeszcze oficjalnie nie istnieje, a już zdobywa naprawdę gigantyczne poparcie. Wyniki najnowszego sondażu na zlecenie „Super Expressu” mogą naprawdę zaskakiwać. Eksperci już dziś zastanawiają się, czy czeka nas realny przełom w polskiej polityce.

Partia Biedronia dla wielu wyborców jest dziś jedyną nadzieją na skuteczne zwycięstwo nad Prawem i Sprawiedliwością w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Były prezydent Słupska zgromadził wokół siebie wielu popularnych działaczy oraz aktywistów, którzy zasilą szeregi ugrupowania i będą zachęcać do oddania na nie głosu.

Partia Biedronia dokona realnego przełomu w krajowej polityce? Sensacyjne wyniki sondażu

Chociaż mogłoby się wydawać, że podobny projekt przez naprawdę długi czas będzie zmuszony budować swoją pozycję na krajowej scenie politycznej, rzeczywistość w tej kwestii może naprawdę zaskakiwać. W najnowszym sondażu, który Instytut Badań Pollster przeprowadził na zlecenie „Super Expressu”, partia Roberta Biedronia zdobyła niespodziewanie wysokie poparcie. Na pierwszym miejscu uplasowało się rządzące obecnie na czele Zjednoczonej Prawicy Prawo i Sprawiedliwość z poparciem na poziomie 37 proc., pozostające na samym szczycie "podium" od miesięcy. Druga pozycja tradycyjnie należała do Platformy Obywatelskiej (25 proc. głosów), będącej główną siłą opozycyjną. Partia zamykająca topową trójkę okazuje się dużym zaskoczeniem. To właśnie kształtujące się jeszcze ugrupowanie Roberta Biedronia może liczyć na poparcie aż 9 proc. respondentów, co na początkowym etapie tworzenia się politycznej marki jest naprawdę doskonałym wynikiem. Warto zaznaczyć, że do parlamentu dzięki przekroczeniu progu wyborczego dostaliby się według sondażu przedstawiciele jeszcze trzech sił politycznych. Mowa tu o Polskim Stronnictwie Ludowym, Kukiz'15 oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Poza Sejmem w tym rozdaniu znalazły się Nowoczesna (3 proc.), Wolność (3 proc.), Partia Razem (2 proc.) oraz ewentualna partia Ojca Rydzyka (1 proc.). Szczególnie wynik pierwszej z wymienionych może naprawdę zaskakiwać w kontekście rezultatów wyborów w 2015 roku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polska scena polityczna całkowicie się odmieni? Są na to gigantyczne szanse

Jak twierdzą eksperci analizujący na co dzień polską scenę polityczną, genialne wyniki ugrupowania Roberta Biedronia mogą otworzyć całkowicie nowy, liberalny rozdział we współczesnej historii polskiego parlamentaryzmu. Jako że do wyborów pozostało jednak jeszcze kilka miesięcy, warto obserwować kolejne badania opinii publicznej, które wskażą, czy środowiska zgromadzone wokół byłego prezydenta Słupska dokonają istnego przewrotu. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Kaczyński nie panuje już nad własnym obozem? Ministrowie wzajemnie sobie przeczą, panuje zamęt
  2. „Młody papież 2” już w tym roku! Mamy pierwsze oficjalne zdjęcie
  3. Andruszkiewicz wyśmiany po komentarzu o Wiśle Kraków. „Nawet nie wiesz, co to spalony”
  4. Rodzina Magdy Gessler budzi wielkie kontrowersje! Kim jest brat restauratorki?
  5. Skandaliczne słowa księdza o WOŚP. Darczyńcy i wolontariusze nie mogą uwierzyć
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News