Pierwsze posiedzenie Parlamentu Europejskiego i już skandal. Wielu komentuje to, co zrobili polscy politycy

Pierwsze posiedzenie Parlamentu Europejskiego i już skandal. Wielu komentuje to, co zrobili polscy politycy Źródło: Screen TVN24

Parlament Europejski jest już w nowym składzie. IX kadencja lewie się rozpoczęła, a europosłowie z Prawa i Sprawiedliwości już pokazali, że będą barwnymi postaciami. Ich zachowanie podczas inauguracji wzbudziło zdziwienie całego świata.

Parlament Europejski rozpoczął nową, IX kadencję. Już pierwsze posiedzenie zapowiada, że może być ona wyjątkowo burzliwa. W trakcie inauguracji doszło do kilku zgrzytów. Swoją rolę odegrali w tym wszystkim także europosłowie związani z Prawem i Sprawiedliwością, którzy wywołali skandal. Między innymi ich zachowanie jest szeroko komentowane przez obserwatorów europejskiej polityki.

Parlament Europejski rozpoczyna kadencję. Kontrowersje podczas pierwszego posiedzenia

Do ostentacyjnych zachowań doszło podczas odegrania hymnu Unii Europejskiej. Gdy rozbrzmiały dźwięki "Ody do radości", nie wszyscy europosłowie zachowali należytą powagę. Jako okazję do manifestu wykorzystało ten moment kilka grup.

Jedną z nich byli brytyjscy politycy z Partii Brexitu, którzy co prawda wstali z miejsc, lecz odwrócili się do sali plecami. Francuscy eurosceptycy związani z Marine Le Pen w ogóle nie podnieśli się z foteli, a wraz z nimi dwoje europosłów z Polski, byli ministrowie - Anna Zalewska i Witold Waszczykowski. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wstali dopiero pod koniec, a zachowanie to ostro ocenił sam przewodniczący PE Antonio Tajani.

- Powstanie z miejsca jest wyrazem szacunku. To nie musi oznaczać, że podzielacie wartości Unii Europejskiej. Ale jeśli słuchacie hymnu innego kraju, należy wstać - powiedział włoski polityk.

Debiutanci w Brukseli. "Ta kadencja będzie nieprzewidywalna"

Polska przysłała do Europarlamentu szereg polityków, którzy w unijnej polityce stawiają dopiero pierwsze kroki. W szczególności Prawo i Sprawiedliwość wysłało do Brukseli szereg ważnych postaci, z byłą premier Beatą Szydło na czele. Ryszard Czarnecki, doświadczony europoseł, nie ukrywa, że jego zdaniem ta kadencja będzie wyjątkowa. Jak cytuje TVN 24, ocenił, że będzie to "najbardziej barwny i najbardziej głośny europarlament".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Do tej pory Parlament Europejski uznawany był za oazę spokoju i stabilności. Uważam, że to się właśnie kończy - powiedział TVN 24 Czarnecki.

Zachowanie brytyjskich zwolenników brexitu i eurosceptyków z Francji i Polski z pierwszego posiedzenia zdecydowanie potwierdza tę tezę. Przed europosłami dużo trudnej pracy i negocjacji. Ważnymi tematami dla polityków będzie migracja, zmiany klimatyczne, wkrótce przyjdzie też pora na negocjacje nowego budżetu. I zapewne będą to negocjacje twarde.

- Niezależnie od tego, co dzieje się tutaj, jesteśmy też po to, żeby wspierać polski rząd. Bo jesteśmy reprezentantem Polaków w europarlamencie i chcemy, żeby polski głos był słyszany. I będzie słyszany - stanowczo stwierdza eurposłanka PiS Beata Mazurek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Aleksandry Kwaśniewskiej! Po latach zdradziła bolesną tajemnicę o swoim ojcu i aborcji
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta!
  3. Dominika Gwit wpadła w furię. "Jestem piękną kobietą"; "Mam to w d*pie!"
  4. Gdzie mieszkała Edyta Górniak zanim zdobyła sławę? Bardzo biedne warunki, aż ciężko uwierzyć, że tu dorastała gwiazda
  5. Edyta Jungowska wraca do telewizji! Ale fani Bożenki nie mają powodu do radości
  6. Jak dbać o psy i koty podczas upałów? Jest kilka sprawdzonych sposobów

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News