Paranoja! PiS wprowadzi ZAKAZ... pracy dla tych ludzi

Paranoja! PiS wprowadzi ZAKAZ... pracy dla tych ludzi Źródło:

To istna paranoja. Nie dość, że większość Polaków nie jest jakoś szczególnie bogata, to jeszcze PiS chce wprowadzić zmiany w kodeksie pracy, które uniemożliwią nam zatrudnienie!

W wielu polskich domach jest tak, że żeby związać koniec z końcem, ludzie decydują się na podjęcie dodatkowej działalności zarobkowej. Okazuje się, że przeszkadza to nie tylko pracodawcom, ale również państwu, które postanowiło ostatecznie rozwiązać ten niewątpliwy problem "bogacenia się" Polaków.

Zmiany w kodeksie pracy dotkną miliony Polaków

Projekt nowego kodeksu pracy wywołał lawinę kontrowersji. Nic dziwnego, w końcu znalazł się w nim punkt, mówiący o tym, że pracownik z umową o pracę, nie może podjąć dodatkowej działalności zarobkowej. Sytuacja finansowa milionów ludzi w naszym kraju jest tak zła, że muszą podejmować dodatkową pracę, żeby starczyło im na życie. Niestety w mniemaniu pracodawców i wybitnych polityków, kolejna praca odciąga naszą uwagę od macierzystej firmy i negatywnie wpływa na efektywność pracowników, a nawet może być przyczyną wypadku. Już niedługo może być tak, że pracodawca będzie miał pracownika na wyłączność. Ustawodawcy przewidują dodatkowe wynagrodzenie dla pracownika, który nie może podjąć dodatkowej pracy, nie określili natomiast jego minimalnej wysokości. Jednak zdążyli już określić kary za złamanie umowy o wyłączność z pracodawcą. Jeżeli pracownik podejmie się dodatkowego zajęcia za złamanie umowy zapłaci karę w wysokości trzech swoich pensji. Oznacza to, że ogromna grupa Polaków, którzy obejmują dwa etaty, już niebawem może otrzymać zakaz pracy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szokujące doniesienia! Polityk PiS ZABIŁ człowieka
  2. Tylko jeden minister PiS nie przyjął nagrody. Nigdy nie zgadniesz który
  3. To popsuje święta Kaczyńskiemu. Będą koszmarem
Następny artykuł