Nie tylko knajpy wymyślają astronomiczne kwoty. Pokazał paragon za parking w Malborku, aż głowa boli od patrzenia

Nie tylko knajpy wymyślają astronomiczne kwoty. Pokazał paragon za parking w Malborku, aż głowa boli od patrzenia Źródło: Spacermistrz Pixabay.com

Paragon jest dowodem zakupu i w ostatnich czasach wiele osób chętnie pokazuje jak wielkie pieniądze musieli wydać na atrakcje, które były do niedawna zdecydowanie tańsze. Jeden z internautów udowadnia, że nie tylko posiłki w restauracjach zdrożały i jako dowód pokazuje swój paragon z Malborka.

Paragon przesłany do redakcji o2 mocno zdziwił wczasowicza, nieświadomego niedawnej podwyżki cen. Parking, z którego skorzystał, okazał się kilkukrotnie droższy niż to, co trzeba zapłacić chociażby w centrum Warszawy. 

Patrząc na paragon, nie mógł uwierzyć w widoczną na nim kwotę

Paragon otrzymał po tym, jak poszedł uregulować należność za postój na parkingu przy ulicy Sierakowskich W Malborku. Oczywiście jest to jeden z parkingów znajdujących się w pobliżu największej atrakcji miasta, czyli słynnego zamku krzyżackiego. Trudno jednak zrozumieć kosmiczną kwotę jaką życzy sobie właściciel za godzinowy postój na jego terenie. Nie ulega wątpliwości, że biznes rządzi się swoimi prawami, a regulamin powinien być jasny i widoczny dla osób wjeżdżających na parking. Podobnie jak określona przez właściciela kwota należna za pozostawienie pojazdu na terenie. Niestety trend podwyższania cen jest w tym roku sporym problemem, na który skarżą się urlopowicze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jeden z droższych parkingów w Polsce?

Okazuje się, że na jednym z parkingów w Malborku godzina postoju kosztuje aż 11 złotych. Paragon mężczyzny opiewał na kwotę 55 złotych i wprawił go w niemały szok. Parkując w centrum Warszawy musimy liczyć się z kwotą jedynie 3 złotych za każdą kolejną godzinę. Jak widać, nie tylko posiłek może się w tym roku wiązać ze sporym wydatkiem. Jak donosi serwis o2 nie tylko Malbork i tamtejsze ceny mogą wprawić zmotoryzowanych wczasowiczów w osłupienie. Podobno na parkingu pod Kasprowym Wierchem górale liczą sobie nawet 20 złotych za każdą godzinę postoju. Trzeba przyznać, że niedługo bardziej będzie opłacało się korzystać z taksówek, niż podróżować swoim własnym pojazdem.

Dzisiaj grzeje: 1. Jarosław Kaczyński już zagłosował. Gdy chciał wrzucić kartę do urny, podszedł do niego mężczyzna

2. Niepokojące wieści z Chin. Pojawił się nowy wirus, są już pierwsze ofiary

Podrożało praktycznie wszystko

To nie pierwszy paragon dokumentujący wzrost cen zarówno na wybrzeżu, jak i w górach. Do mediów wciąż przesyłane są dowody na to, że prowadzący swoje biznesy zdecydowali się na konkretne zmiany. Legendą są już posiłki w nadmorskich kurortach, gdzie za proste danie trzeba zapłacić jak za finezyjną kolację w drogiej restauracji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kamil Stoch zdradził kibicom swoje plany. Wraz z żoną planuje coś wspaniałego, wszystko wyszło na zdjęciu (FOTO)
  2. Wow, co za stylizacja. Magda Gessler zachwyciła w lokalu wyborczym, uwagę zwraca 1 szczegół
  3. Ministerstwo już potwierdziło. Od września ogromne zmiany w sklepach, Polacy mocno się zdziwią
  4. 92% gospodyń popełnia niewybaczalny błąd przy smażeniu kotletów. Wystarczy pamiętać o 1 rzeczy, a panierka nigdy nie odpadnie
  5. Członek komisji przeprosił wszystkich Polaków. Niestety, miało być zupełnie inaczej
  6. Jarosław Kaczyński poszedł oddać głos. Nagle doszło do incydentu, obok niego stanął mężczyzna

Źródło: o2.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News