Abp Jędraszewski o paradach równości: "To seanse pogardy i nienawiści"

Abp Jędraszewski o paradach równości: "To seanse pogardy i nienawiści" Źródło: Wikipedia/Andrew J.Kurbiko

Parada Równości przeszła w weekend ulicami Warszawy. Pierwszy raz wydarzenie zostało objęte patronatem prezydenta miasta. Nie obyło się jednak oczywiście bez kontrowersji - arcybiskup Jędraszewski wyraził swoją niepochlebną opinię o tym święcie.

Parada równości w sobotę przeszła ulicami Warszawy. Wydarzenie, które ma na celu zwiększenie widzialności osób homoseksualnych i reprezentujących mniejszości seksualne, a także celebrowanie różnorodności i miłości. Co roku jest to impreza, która wzbudza ogromne zainteresowanie społeczne. W tym roku w tzw. Miasteczku Równości doszło do incydentu, który został mocno skrytykowany przez abp. Jędraszewskiego. 

Parada równości kolejny raz przemaszerowała przez Warszawę

Parada równości jest jednym z najważniejszych wydarzeń środowisk LGBT. Podczas tego wydarzenia osoby nieheteronormatywne manifestują swoje postulaty i zwracają uwagę na nierówne traktowanie przez prawo. Poza osobami o odmiennych orientacjach seksualnych, w paradzie biorą udział również ich rodziny i sprzymierzeńcy. 

Podczas głośnych i kolorowych obchodów często dochodzi do sytuacji kontrowersyjnych i tak też było w tym roku. Arcybiskup Marek Jędraszewski zarzuca paradzie równości, że szerzy pogardę i nienawiść. Wszystko związane jest z jednym incydentem, do którego doszło w tzw. Miasteczku Równości. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Arcybiskup ostro o paradzie równości

Jak wiadomo, Kościół Katolicki nie należy do sprzymierzeńców środowisk LGBT. Osoby homoseksualne, nawet te wierzące, zwykle spotykają się z ogromnym niezrozumieniem wśród duchownych. Podczas tegorocznej parady zorganizowana została msza, którą odprawił  Szymon Niemiec przedstawiający się jako kapłan Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego. Aktywista LGBT podkreśla, że było to wydarzenie otwarte dla ludzi wszystkich religii i przekonań. 

Incydent ten odbił się szerokim echem w polskim Kościele i został mocno skrytykowany przez abp. Marka Jędraszewskiego. Duchowny twierdzi, że było wyśmianie religii katolickiej i zamach na wolność religijną Polaków, którzy w większości, przynajmniej statystycznie, są katolikami. Według niego całe wydarzenie było szyderstwem wobec Boga, a także festiwalem pogardy i nienawiści wobec osób wierzących. Arcybiskup zarzuca środowiskom LGBT, że walczą o tolerancję, a tak naprawdę nie tolerują osób o innych poglądach. 

Szymon Niemiec odpiera zarzuty duchownego, tłumacząc, że nabożeństwo, które odprawił, nie było mszą katolicką, ale uroczystością ekumeniczną, więc nie może być tutaj mowy o świętokradztwie. Warto przypomnieć, że patronat nad warszawską paradą równości objął prezydent Rafał Trzaskowski. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Znany polski muzyk został po raz 11 ojcem! Nie uwierzycie ile lat ma najstarsze dziecko! To przechodzi ludzkie pojęcie
  2. Jak DZIŚ wygląda Krystyna Loska? Gdy ją zobaczycie... ZDĘBIEJECIE!
  3. Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  4. Tragedia na zachodzie Polski. Na osiedlu rozegrał się dramat, mieszkańcy pobledli, gdy poznali szczegóły tej śmierci
  5. Julia Wieniawa nie miała litości dla młodszej Roksany Węgiel. Bardzo przykre i ostre słowa nt. jej ubioru i kariery
  6. Dramatyczne doniesienia TVP z Wrocławia. Ksiądz zaatakowany nożem w kościele

Źródło: Rzeczpospolita 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu