W ubiegły weekend w Krakowie doszło do dotkliwego pobicia dwóch mężczyzn. Motywem, którym kierowali się napastnicy była orientacja seksualna ich ofiar. 

Daniel Galos, jeden z pobitych homoseksualistów opublikował na jednym z portali społecznościowych zdjęcia dokumentujące skutki pobicia.

Galos, wraz ze swoim partnerem, zostali pobici w ubiegłą sobotę. Jak relacjonuje jeden z nich, napastnicy dorwali ich przed sklepem monopolowym, tuż po tym gdy partner Galosa zwrócił się do niego z pytaniem „Misiek, masz może drobne?”.

Przed sklepem stało dwóch gości, ale nie zwróciliśmy na nich uwagi. Hubert wszedł, a ja paliłem papierosa przed sklepem. Okazało się, że pan sprzedawca nie miał, jak wydać kasy, więc Hubert wyszedł ze sklepu i zapytał mnie: „Misiek, masz może drobne?”. To wzbudziło zainteresowanie wspomnianej dwójki – relacjonuje Galos.

Później wydarzenia potoczyły się szybko. Napastnicy zaczęli zachowywać się agresywnie w stosunku do dwóch homoseksualnych mężczyzn i wypytywali ich o to „czy są pedałami” i „czy lubią rżnąć się w dupsko”.

Mężczyźni orientując się, że sytuacja rozwija się w niebezpiecznym kierunku postanowili oddalić się od agresywnych napastników. Gdy przeszli na drugą stronę ulicy, jeden z napastników podbiegł do nich i zaatakował. Mężczyźni początkowo poradzili sobie z jednym napastnikiem jednak po krótkiej chwili dołączyli do niego inni, którzy tym razem dotkliwie pobili obydwu homoseksualistów.

Galos opublikował w sieci także nagranie, na którym z krwawiącym nosem siedzi na komisariacie. Napastnicy zdążyli uciec przed przyjazdem policji.

https://www.youtube.com/watch?v=fMsbgbGkjEU

Pełną relację Daniela Galosa można przeczytać tutaj.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh

...

Zobacz również

Zobacz również