Para bezdomnych mieszkała w pustostanie
pixabay/Arcaion
Konrad Karpiuk - 13 Sierpnia 2019

Para bezdomnych zajmowała pustostan. Nagle w ich życiu pojawił się "Anioł Stróż", ta historia miażdży serce

Para bezdomnych przez wiele lat mieszkała w pustostanie. Ich życie diametralnie się zmieniło, gdy pojawił się "anioł stróż", który swoją pomocą pomógł im wyjść na prostą.

Para mieszkała w pustostanie - obydwoje byli bezdomni i z trudem przeżywali każdy kolejny dzień. W końcu w ich życiu pojawił się ktoś, kto postanowił wyciągnąć do nich pomocną dłoń. Pomagał im przez wiele lat i stał się najlepszym przyjacielem. Dzięki niemu wyszli z życiowego kryzysu.

Para przez wiele lat walczyła o przeżycie. Otrzymali pomoc z niespodziewanej strony

Bogdan i Marina Sawiccy wspólnie radzili sobie z bezdomnością. Mieszkali jakiś czas w okolicach dworca centralnego w Warszawie, później w namiocie, aż życiowe drogi przyprowadziły ich do pustostanu. Wtedy w budynku odnalazł ich strażnik miejski - Alfred Paplak. To on sprawił, że ich życie kompletnie się zmieniło.

Wesele, wzdęcia, obrzydzenie.Tuż przed weselem chciała pozbyć się wzdęcia. Będzie tego żałować do końca życia, zrujnowała całą uroczystość w obrzydliwy sposóbCzytaj dalej

Bezdomna para otrzymywała niejednokrotnie pomoc od strażnika miejskiego. Wywiązała się między nimi przyjaźń. W końcu na wigilii dla bezdomnych, na której był obecny Alfred Paplak, Bogdan i Marina poprosili go o to, żeby został świadkiem na ich ślubie - ten się zgodził. Potem złożył im propozycję, która odmieniła ich życie.

"Aniół stróż" odmienił życie bezdomnej pary

- Zgodziłem się bez wahania. Aby coś z tego wyszło, zmobilizowałem ich, aby Marina złożyła papiery do wojewody o pracę, a do urzędu o lokal socjalny - relacjonował strażnik miejski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Krzysztof JackowskiJackowski znów mówi o wojnie. Jego słowa budzą niepokójCzytaj dalej

Wesele odbyło się w pustostanie - a po nim świeżo upieczona para młoda zdecydowała się na posłuchanie się rady strażnika. Po 1,5 roku czekania w końcu otrzymali odpowiedź - Bogdan i Marina dostali mieszkanie socjalne. Gdyby nie strażnik miejski, prawdopodobnie nigdy nie wyszliby na prostą, dlatego nazywają go swoim "aniołem stróżem".

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka uprawiała stosunek z nieznajomym. Rano powiedział jej tak bezczelne słowa, że aż ją wbiło w ziemię
2. FPP: Fiskus przywłaszczył sobie bezpodstawnie miliard złotych. Możesz odzyskać swoje pieniądze

- Fredzio cały czas nam pomagał. Przyjeżdżał nie tylko służbowo z zupą czy paczkami. Dopytywał się, co nam potrzeba i doradzał. Przyprowadzał też ludzi z różnych fundacji i organizacji charytatywnych, pomagających ludziom bezdomnym. To było chyba ważniejsze niż sama pomoc materialna. On był dla nas jak starszy brat - opowiadała Marina.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Matka z przerażeniem patrzyła, jak KSIĄDZ uderza niemowlakiem o chrzcielnicę. To był chrzest jak z horroru
  2. Znaki zodiaku najlepszych kobiet. Faceci szaleją na ich punkcie. To najlepsze żony i kochanki
  3. Matka i babcia zabiły swoje nowonarodzone dzieciątko dusząc je w wiadrze z fekaliami. Potem zrobiły jeszcze bardziej obrzydliwą rzecz
  4. Bank Pekao wystosował pilny komunikat do klientów. Od jutra wielkie zmiany, możecie być zaskoczeni
  5. Miała jedne z najpiękniejszych ust świata. Cudowna kobieta umarła w makabryczny sposób

marta kaczyńskaTak mieszka Marta Kaczyńska. Widok obrzydliwych luksusów powala na kolana [FOTO]Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News