Papież Franciszek ponownie apeluje o miłosierdzie i pomoc uchodźcom. Zabierając uchodźców z greckiej wyspy Lesbos do Watykanu swoim samolotem, wysłał kolejną wiadomość. 

Papież odwiedził grecką wyspę Lesbos, która jest pełna uchodźców oraz imigrantów. Emocjonalna wizyta spowodowała, iż na widok głowy Kościoła katolickiego część ludzi wybuchła łzami. Wracając, papież postanowił zabrać ze sobą trzy syryjskie rodziny muzułmanów i przyjąć je w Watykanie. Dwunastu uchodźców, w tym sześcioro dzieci, zostało przewiezionych jego samolotem. Informacje zostały potwierdzone przez rzecznika Watykanu.

Franciszek zaapelował do chrześcijan o miłosierdzie i pomoc uchodźcom. Odwołał się do poczucia wspólnoty, człowieczeństwa i obowiązku moralnego. Swoje słowa skierował przede wszystkim do Europy, od której oczekuje solidarności z migrantami i odpowiedzialności w obliczu kryzysu humanitarnego.

– Przede wszystkim przybyłem tutaj, by podziękować narodowi greckiemu za wielkoduszność. Grecja jest kolebką cywilizacji; widać, że nadal daje przykład ludzkości i odważnie pokazuje tę wielkoduszność – chwalił Grecję papież, u którego boku byli premier Cipras i prawosławni duchowni.

Póki co syryjskie rodziny, które papież przywiózł z wyspy Lesbos, zostaną ulokowane w Rzymie, a ich pobyt sfinansuje Watykan. Na początku gościny udzieli im katolicka dobroczynna Wspólnota Świętego Idziego.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: Slate

...

Zobacz również