Papież Franciszek znalazł się pod ostrzałem części internautów, którym nie podoba się, że umył stopy imigrantom, w tym muzułmańskim. Jest to część rytuału katolickiego odprawianego od setek lat, jednak internauci odczytali gest jako kolejne przesłanie papieża.

Msza Wieczerzy Pańskiej w ośrodku dla uchodźców  Castelnuovo di Porto pod Rzymem odbyła się w katolicki Wielki Czwartek. Podczas niej papież umył stopy 11 imigrantom i pracownicy ośrodka. Wśród tych osób było trzech muzułmanów.

W mszy uczestniczyło 900 imigrantów, którzy starają się o azyl w Europie. Papież na spotkaniu z uchodźcami odniósł się do krwawych zamachów w Brukseli i wystąpił z przesłaniem.

– Wszyscy dokonujemy gestu braterstwa i wszyscy mówimy: jesteśmy inni, różnimy się, mamy różne religie i kultury, ale jesteśmy braćmi i chcemy żyć w pokoju – mówił.

Nie wszystkim katolikom spodobał się gest papieża, który łączy się z jego poprzednimi wypowiedziami na temat uchodźców. W stronę Franciszka skierowano wiele ostrych komentarzy. Inni z kolei gratulują mu decyzji.

https://youtu.be/MQ3o1Mt0Y1I

...

Zobacz również