Papież Franciszek powiedział kto nie jest chrześcijaninem. Głowa Kościoła katolickiego podkreśliła, że nie można nim być, jeśli nie przyjmuje się potrzebujących. Uważa, że takie osoby „nie zostaną przyjęte do Królestwa Niebieskiego”. 

Papież przemawiał podczas wizyty w Villa Nazareth, czyli kościelnym akademiku dla ubogiej młodzieży w Rzymie.

– Żyjemy w cywilizacji zamkniętych drzwi i zamkniętych serc. Bronimy się przed innymi. Panuje strach przed przyjmowaniem – i nie mówię tylko o migrantach, co jest światowym problemem politycznym, ale o codziennym przyjmowaniu innych – powiedział Franciszek.

– Boli mnie, gdy widzę zamknięte drzwi w kościołach. Niektóre powody są uzasadnione, ale kościół z zamkniętymi drzwiami znaczy, że ta wspólnota chrześcijańska ma zamknięte serce – dodał.

– Jeśli nie przyjmujemy potrzebujących,  to nie jesteśmy chrześcijanami i nie zostaniemy przyjęci do Królestwa Niebieskiego – ostrzegł papież.

– W kościołach nie pozwala się zostać ojcem chrzestnym ludziom bez ślubu kościelnego. A potem przyprowadzają innego, który jest przemytnikiem dzieci i wyzyskiwaczem, i słyszy się: „a, ten to dobry katolik”. Odwróciliśmy wartości – ubolewa Franciszek.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Zobacz również

...