Papież Franciszek nagle padł na kolana. Historia dzieje się na naszych oczach

Papież Franciszek nagle padł na kolana. Historia dzieje się na naszych oczach Źródło: Wikipedia/Jeffrey Bruno

Papież Franciszek od początku swojego pontyfikatu w niezwykły wręcz sposób zaskakuje wiernych z całego świata. Jednak jego ostatni wyczyn sprawił, że nawet wewnątrz Kościoła pojawiły się wyrazy niedowierzania.

Czy papież Franciszek oszalał? Te mocne słowa padają w ostatnim czasie bardzo często w mediach społecznościowych. Do zdumiewającego wydarzenia doszło podczas dwudniowych rekolekcji w Watykanie, na które sam Ojciec Święty zaprosił najważniejsze osoby w Sudanie Południowym. Celem miała być wspólna modlitwa o pokój w tym właśnie kraju.

Wspólna modlitwa i rozmowa na temat pokoju to jednak nie wszystko. Ojciec Święty zaskoczył wiernych na całym świecie, a także swoich współpracowników, gdy niespodziewanie padł na kolana o ucałował stopy prezydenta Salvy Kiira Mayardita, a także dwóch wiceprezydentów: Rebeki Nyandeng De Mabior oraz Rieka Machara. Wiele osób zamarło ze zdumienia, zastanawiając się, co skłoniło papieża do tego czynu.

Papież Franciszek zrobił coś zdumiewającego. Wierni nie mogą się otrząsnąć z szoku

Rekolekcje papieskie miały być wielkim wydarzeniem. Najważniejsze osobistości w Sudanie Południowym, w którym obecnie panuje wojna domowa, przybyły do Watykanu. Wiele godzin toczyły się rozmowy w sprawie pokoju na kontynencie afrykańskim, gdzie panuje nieustająca wojna, a także niewyobrażalny wręcz poziom zbrodni, szczególnie skierowany w stronę chrześcijan. Według szacunków Watykanu, co trzy minuty ginie chrześcijanin wyłącznie z powodu wyznawanej przez siebie religii.

Tym bardziej szokuje gest Ojca Świętego, który w obliczu wielu wysokich rangą urzędników padł na kolana i pochylony ucałował stopy świeckich przywódców. Zdarzenie to sprawiło, że wiele osób zaczęło się zastanawiać, co też się dzieje w Sudanie Południowym i kim tak naprawdę są głowy tego państwa, skoro papież zachował się w ten sposób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież Franciszek sam nie jest zwolennikiem oddawania czci władzy ziemskiej, co udowodnił, gdy nie pozwalał wiernym na ucałowanie jego sygnetu - symbolu władzy przekazanej przez świętego Piotra. W takim wypadku zachowanie to musiało być uwarunkowane czymś zupełnie innym. Jednakże mimo wielu dyskusji, nikt nie może być tego w stu procentach pewnym.

Wszyscy czekają z niepokojem, ale i ogromnym zaciekawieniem na oficjalne ustosunkowanie się Watykanu do tego gestu. Być może odniesie się do niego nawet sam papież Franciszek.

 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Danuta Szaflarska zostawiła po sobie ogromny majątek. Kto odziedziczy 7-cyfrową sumę?
  2. Mama Anny Popek miała poważne problemy zdrowotne? „Całkiem opadła z sił”
  3. Ogromna eksplozja bomby ukrytej w ziemniakach. Nie żyje co najmniej 16 osób, dziesiątki rannych
  4. Wstrząsające wyznanie Wiśniewskiego: "Mój syn zobaczył mnie pijanego leżącego w spaghetti"
  5. Są wyniki badań toksykologicznych zmarłej prezenterki TVP. Została otruta?!
  6. Anna Mucha pokazała swoje dwa duże wdzięki na imprezie. Zdjęcia wylądowały w sieci

źródło: Najwyższy Czas

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News