Niesamowite zdjęcie z papieżem Franciszkiem. Nie potrzeba słów by je opisać

Niesamowite zdjęcie z papieżem Franciszkiem. Nie potrzeba słów by je opisać

Papież Franciszek przebywa obecnie w Panamie na Światowych Dniach Młodzieży. Głowa Kościoła spotyka się z młodymi, opowiadając o Bogu i promując wśród nich ożywioną, aktywną wiarę. Wyjątkowe zdjęcie z podróży biskupa Rzymu obiega właśnie sieć, stając się istnym hitem. Jak twierdzą komentatorzy, fotografia jest na tyle wymowna, że nie potrzeba żadnych słów, aby ją opisać.

Papież Franciszek zdecydowanie różni się od swego poprzednika. Benedykt XVI był postrzegany przez wiernych przede wszystkim jako intelektualista, który pozostawił po swym pontyfikacie wspaniałą spuściznę, która trafiała jednak głównie do ludzi o wysokim wykształceniu i daleko posuniętym zmyśle filozoficznym.

Papież Franciszek odmienia oblicze współczesnego Kościoła

Franciszek skupia się za to przede wszystkim na młodzieży, na ludziach ubogich, głodnych, mieszkających w bardzo biednych zakątkach świata. Sam duchowny zrezygnował w czasie swej posługi z wielu przypadających mu kosztowności, chcąc pokazać głębokie przywiązanie do prostoty życia zbiegającej się jednak z bogactwem ducha. Wizyta papieża w Panamie z okazji Światowych Dni Młodzieży jest więc szeroko komentowana przez opinię publiczną. Franciszek wybrał się na swój rodzimy kontynent, na którym nie dzieje się obecnie najlepiej. Dzięki jego wizycie Zachód zwrócił uwagę na problemy mające miejsce choćby na granicy meksykańsko-amerykańskiej, w Wenezueli, czy też Brazylii. Papież Franciszek niezmiennie podkreśla jednak, że jego wizyta ma mieć przede wszystkim wymiar duchowy. Hierarcha kościelny stawia na spotkania z młodymi, wspólną modlitwę, zachęcanie ich do ożywionej wiary, której obraz nieco różni się od europejskiego kształtu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wspaniałe, wymowne zdjęcie papieża Franciszka stało się hitem

To właśnie w czasie jednego z przejazdów papamobilem między katolikami, którzy chcieli zobaczyć Franciszka i osobiście go pozdrowić, doszło do niezwykle poruszającej sceny. Została ona uwieczniona na wyjątkowej fotografii, obiegającej właśnie sieć. Przyjaciele niepełnosprawnego, poruszającego się na wózku inwalidzkim chłopaka podnieśli go ponad swoje głowy, aby mógł pomachać do przejeżdżającego papieża. Duchowny ewidentnie ucieszył się na jego widok, szeroko uśmiechając. Internauci są zachwyceni bardzo wymowną fotografią. - Cudne jest to zdjęcie i kojarzy mi się z paralitykiem, którego przyjaciele do Jezusa przynieśli przez dach i przez ich wiarę właśnie został uzdrowiony. Cudne - napisała jedna z użytkowniczek Facebooka. - Wielkie serca młodych ludzi. Brawo Droga młodzieży!!!!! - dodała kolejna internautka. Papież Franciszek Fot. Facebook/Światowe Dni Młodzieży ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. PiS wycofa się z zakazu handlu? Nawet ich wyborcy są przeciwko
  2. Agnieszka Chylińska PRZERAŻAJĄCO chuda. Fani boją się o jej życie!
  3. Była żona Marcinkiewicza apeluje do Ziobry. „Wsadź go do więzienia!”
  4. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  5. Niewiarygodny wynik PiS w sondażu. Diametralnie różni się od innych badań
Następny artykuł