czy papież franciszek abdykuje? wybór kamerlinga
fot,youtube.com/ Kura TV
Mateusz Wysokiński - 14 Lutego 2019

Zastanawiające słowa Franciszka. "Myślę o sobie, bo będę musiał odejść"

Papież Franciszek udaje się na emeryturę? Najnowszy komunikat ze strony Stolicy Apostolskiej stworzył nowe przypuszczenia ze strony części wiernych, którzy podejrzewają, że głowa Kościoła katolickiego może się szykować do emerytury. Chociaż ta zmiana może zostać niezauważona dla wiernych, może się okazać, że jest bardzo istotna.

Papież Franciszek niejednokrotnie mówił o tym, że może się szykować do emerytury. Duchowny z Argentyny wspominał o tym, że może nie pełnić pontyfikatu do końca swojego życia i dawał sygnały, jakoby jego posługa na najważniejszym dla kościoła stanowisku miała być krótsza, niż można przypuszczać. Teraz uregulowano wszystkie ewentualne scenariusze oficjalnie. W dokumencie wydanym przez Stolicę Apostolską znajdujemy nazwisko duchownego, który będzie pełnił jego obowiązki. Stolica Apostolska wydała właśnie bardzo ważny komunikat, który dla wielu osób jest zapowiedzią zbliżającego się końca działalności Franciszka. Wyciąganie daleko idących wniosków może być jednak ryzykowne.

Papież Franciszek odchodzi na emeryturę? Niepokojące doniesienia z Watykanu

Stolica apostolska w najnowszym komunikacie przedstawiła opinii publicznej komunikat, w którym zaprezentowała wybór Papieża Franciszka dotyczący kamerlinga. - Amerykański kardynał Kevin Joseph Farrell został mianowany przez papieża Franciszka Kamerlingiem Świętego Kościoła Rzymskiego – poinformował Watykan. Przypomnijmy, że to kamerling jest odpowiedzialny za Watykan w momencie, kiedy panuje okres między rządami poprzedniego papieża, a tego, który dopiero zasiądzie w stolicy Piotrowej. Duchowny pełniący funkcję kamerlinga może także startować w wyborach na nowego biskupa Rzymu. Bez wątpienia, kamerling jest drugą najważniejszą osobą po papieżu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM
Agata Duda rodzinne sekretyAgata Duda chciała poznać historię swojej rodziny. Prawda wzrusza i szokujeCzytaj dalej

Czy emerytura wśród papieży okaże się regularną praktyką?

Sam papież Franciszek, chociaż nie mówił jednoznacznie o konieczności udania się w stan spoczynku, dawał wiele sugestii dotyczących emerytury. W trakcie zeszłorocznej homilii przytoczył tekst Dziejów Apostolskich, w którym św. Paweł mówi do wiernych, że nadszedł już czas na odejście od nich. - Gdy to czytam, myślę o sobie, bo jestem biskupem i będę musiał odejść - stwierdził papież, zaznaczając, że przewiduje ewentualność emerytury. Gdy Franciszek powiedział te słowa, media i wierni zadrżeli. Z pewnością duchowny jest lubianym papieżem, a część wiernych chciałaby, aby pochodzący z Argentyny duchowny, piastował swoje stanowisko do końca życia. Tak się jednak najprawdopodobniej nie stanie, bo w trakcie ostatnich Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się na początku 2019 roku w Panamie, duchowny zaznaczał, że najpewniej to nie on będzie przewodniczył następnemu spotkaniu młodych wiernych. Czy wybór nowego kamerlinga zwiastuje wielkie zmiany w Watykanie i papież Franciszek podobnie jak Benedykt XVI zdecyduje się na emeryturę? Tego jeszcze nie wiadomo, ale coraz więcej znaków wskazuje, że taki scenariusz jest bardzo realny. Na ten moment wiadomo, kto będzie sprawował władzę w okresie "międzypapieskim".ZOBACZ TAKŻE: 
  1. SZOKUJĄCY sekret Huberta Urbańskiego! Chodzi o jego rodzinę, Polacy będą W SZOKU!
  2. Fani NIE MOGĄ UWIERZYĆ. Ujawniono tożsamość matki Barbary Kurdej-Szatan!
  3. Donald Tusk postąpił jak Jan Paweł II. Przyjaciółka Kaczyńskiego w potrzasku
  4. Zenek Martyniuk okłamał żonę. „Problemy trzeba rozwiązywać we dwoje”
  5. Widzowie Familiady przerażeni. Janowski, Orłoś, teraz Strasburger?
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
 
KolejkaRossmann ruszył z najważniejszą promocją! Radzimy, co warto kupićCzytaj dalej
źródło: Najwyższy Czas
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News