Papież Franciszek zapowiedział APOKALIPSĘ. Tak będzie wyglądać

Papież Franciszek zapowiedział APOKALIPSĘ. Tak będzie wyglądać

Katolicy na całym świecie są wstrząśnięci wizją, którą roztoczył przed nimi właśnie papież Franciszek. Kapłan zapowiedział bowiem, jak wyglądać będzie apokalipsa, która zagraża obecnie naszemu światu. Z jego stanowiskiem zgodziły się już tysiące internautów z przeróżnych państw, którzy za biskupem Rzymu apelują o większą rozwagę oraz dążenie do pokoju wszelkimi dostępnymi sposobami.

Franciszek był jednym z uczestników zorganizowanej w Watykanie konferencji na temat rozbrojenia. Jej głównym hasłem okazało się: "Szanse na świat wolny od broni nuklearnej i integralne rozbrojenie". Papież powiedział w swym przemówieniu bezpośrednio, że wizja pokojowej polityki coraz bardziej się niestety oddala, a świat, w którym żyjemy, charakteryzuje "niestabilny klimat konfliktowości".

Współczesna wizja apokalipsy

- Broń masowego zniszczenia, zwłaszcza atomowa, wywołuje złudne poczucie bezpieczeństwa i nie może stanowić bazy pokojowego współżycia między członkami rodziny ludzkiej, która powinna kierować się etyką solidarności - stwierdził stanowczo kapłan, z którym zgodziły się tysiące osób pochodzących z całego świata. Papież zaznaczył także, iż jest niezwykle zasmucony faktem, że niektóre państwa wydają ogromne sumy na zbrojenia, jednak "na drugi plan spychają realne priorytety cierpiącej ludzkości: walkę z ubóstwem, promowanie pokoju, realizację projektów edukacyjnych, ekologicznych i dotyczących służby zdrowia oraz rozwój praw człowieka". Dążą one także do budowania atmosfery braku zaufania i strachu, który jedynie szkodzi obywatelom oraz ich relacjom. Franciszek przestrzegł przed przypadkowym użyciem broni nuklearnej, do którego dojść może wskutek pomyłki albo negatywnego nastawienia jednej osoby, odpowiadającej jednak za życie milionów ludzi. Według papieża tego typu zbrojenia uznać należy nie tylko za niemoralne, ale także "nielegalne narzędzie wojny".    
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News