Papież Franciszek swoją postawą oraz działaniem zapisze się na kartach historii, być może nawet bardziej od Jana Pawła II. Żaden przed nim nie zrobił tego i może to będzie piękny początek współpracy i wymiany. Dialog to dla głowy kościoła podstawa.

Papież Franciszek to osoba bardzo miłosierna. Wydawałoby się wręcz, że miłosierdziem darzy każdą osobę na świecie i jest w stanie wszystko wybaczyć, jak na papieża przystało. Krzewi on wiarę i dobroć tam, gdzie się pojawi, pokazał innym duchownym, że można żyć w ubóstwie i oddać się bezgranicznie Bogu. Wychodzi także naprzeciw wiernym i stara się reformować Kościół Katolicki.

Są niektóre przełomowe fakty w historii chrześcijaństwa, które na długo zapisują się na kartach. Wyprawy krzyżowe, wielka schizma wschodnia, wojna trzydziestoletnia, I i II Sobór Watykański. Kolejne tak wielkie wydarzenia to pielgrzymki papieża Polaka Jana Pawła II. To on zapoczątkował taką tradycję i bardzo dobrze to wpłynęło na obraz współczesnego Kościoła Katolickiego.

Jego następcy kultywowali to i jeździli po całym świecie, aby rozmawiać z wiernymi i dodawać im otuchy w wierze. Również Światowe Dni Młodzieży to czas, kiedy miliony osób łącza się w wierze i zjeżdżają do danego miasta, gdzieś na kuli ziemskiej, by spotkać się z głową kościoła.

Papież Franciszek zapisze się na kartach historii

To, co postanowił zrobić papież Franciszek, przejdzie do historii. Nikt wcześniej tego nie zrobił i może okazać się to naprawdę przełomowym punktem w jego pontyfikacie. Zasiadający na tronie św. Piotra odwiedzi 3 lutego Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dostał oficjalne zaproszenie od samego szejka Mohammeda bin Zayeda Al Nahyana, który jest księciem Abu Zabi.

Powszechnie wiadomo, że ZEA to kraj, w którym religią dominująca jest islam. Tamtejszy ustrój i prawo zabrania innym religiom rozprzestrzeniania swoich nauk poprzez media. Są jednak one tolerowane, aczkolwiek mówi się o prześladowaniu chrześcijan w tym państwie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Benedykt XVI to przewidział! Przerażające proroctwa papieża seniora

Rzecznik Watykanu Greg Burke wskazuje, że będzie to naprawdę historyczna pielgrzymka i bardzo ważna, jeżeli chodzi o dialog między religiami:

– Ta wizyta, podobnie jak w Egipcie [w 2017 roku], pokazuje fundamentalną wagę, jaką Ojciec Święty przywiązuje do dialogu między religiami. Papież Franciszek, odwiedzający świat arabski jest doskonałym przykładem kultury spotkania – mówi Burke.

Przed wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich papież Franciszek zawita na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Eksperci mówią, że do takiego gestu przyjaźni jeszcze nie doszło i być może otwiera to drogę na nowe horyzonty dla oby wyznań.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Tadeusz Rydzyk uczy Polaków! Oto, co powinniście robić w sypialni
  2. Na co zmarł Jan Paweł II? Prawdziwa przyczyna śmierci papieża
  3. Na co zmarł ksiądz Jankowski? Jego ostatnie dni
  4. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?

Ksiądz legenda molestował dzieci? Wstrząsające wyznania wyszły na jaw