Papież Franciszek zapisze się w historii. Żaden przed nim tego nie zrobił
Marcin Owczarek - 13 Grudnia 2018

Papież Franciszek zapisze się w historii. Żaden przed nim tego nie zrobił

Papież Franciszek swoją postawą oraz działaniem zapisze się na kartach historii, być może nawet bardziej od Jana Pawła II. Żaden przed nim nie zrobił tego i może to będzie piękny początek współpracy i wymiany. Dialog to dla głowy kościoła podstawa.

Papież Franciszek to osoba bardzo miłosierna. Wydawałoby się wręcz, że miłosierdziem darzy każdą osobę na świecie i jest w stanie wszystko wybaczyć, jak na papieża przystało. Krzewi on wiarę i dobroć tam, gdzie się pojawi, pokazał innym duchownym, że można żyć w ubóstwie i oddać się bezgranicznie Bogu. Wychodzi także naprzeciw wiernym i stara się reformować Kościół Katolicki. Są niektóre przełomowe fakty w historii chrześcijaństwa, które na długo zapisują się na kartach. Wyprawy krzyżowe, wielka schizma wschodnia, wojna trzydziestoletnia, I i II Sobór Watykański. Kolejne tak wielkie wydarzenia to pielgrzymki papieża Polaka Jana Pawła II. To on zapoczątkował taką tradycję i bardzo dobrze to wpłynęło na obraz współczesnego Kościoła Katolickiego. Jego następcy kultywowali to i jeździli po całym świecie, aby rozmawiać z wiernymi i dodawać im otuchy w wierze. Również Światowe Dni Młodzieży to czas, kiedy miliony osób łącza się w wierze i zjeżdżają do danego miasta, gdzieś na kuli ziemskiej, by spotkać się z głową kościoła.

Papież Franciszek zapisze się na kartach historii

To, co postanowił zrobić papież Franciszek, przejdzie do historii. Nikt wcześniej tego nie zrobił i może okazać się to naprawdę przełomowym punktem w jego pontyfikacie. Zasiadający na tronie św. Piotra odwiedzi 3 lutego Zjednoczone Emiraty Arabskie. Dostał oficjalne zaproszenie od samego szejka Mohammeda bin Zayeda Al Nahyana, który jest księciem Abu Zabi. Powszechnie wiadomo, że ZEA to kraj, w którym religią dominująca jest islam. Tamtejszy ustrój i prawo zabrania innym religiom rozprzestrzeniania swoich nauk poprzez media. Są jednak one tolerowane, aczkolwiek mówi się o prześladowaniu chrześcijan w tym państwie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PapieżBenedykt XVI to przewidział. Proroctwa papieża seniora wywołują niepokójCzytaj dalej
Rzecznik Watykanu Greg Burke wskazuje, że będzie to naprawdę historyczna pielgrzymka i bardzo ważna, jeżeli chodzi o dialog między religiami: - Ta wizyta, podobnie jak w Egipcie [w 2017 roku], pokazuje fundamentalną wagę, jaką Ojciec Święty przywiązuje do dialogu między religiami. Papież Franciszek, odwiedzający świat arabski jest doskonałym przykładem kultury spotkania - mówi Burke. Przed wizytą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich papież Franciszek zawita na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Eksperci mówią, że do takiego gestu przyjaźni jeszcze nie doszło i być może otwiera to drogę na nowe horyzonty dla oby wyznań.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tadeusz Rydzyk uczy Polaków! Oto, co powinniście robić w sypialni
  2. Na co zmarł Jan Paweł II? Prawdziwa przyczyna śmierci papieża
  3. Na co zmarł ksiądz Jankowski? Jego ostatnie dni
  4. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
KościółKsiądz legenda molestował dzieci? Wstrząsające wyznania wyszły na jawCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News