Oczy katolików patrzyły wczoraj na Watykan. Papież zachwycił miliony

Oczy katolików patrzyły wczoraj na Watykan. Papież zachwycił miliony Źródło: YouTube - Radio Maryja

Papież Franciszek uczestniczył w mszy Wigilii Paschalnej w bazylice św. Piotra, która jest jedną z najważniejszych liturgii w całym roku. Miliony wiernych oglądały transmisję wydarzeń z Watykanu. Ojciec Święty postanowił użyć wyjątkowych słów.

Papież Franciszek często jest chwalony w związku z wypowiedziami, których udziela podczas spotkań z przedstawicielami mediów, ale również przez słowa, które padają podczas jego licznych kazań. Głowa Kościoła potrafi zachwycić wiernych, poruszającym przemówieniem w trakcie najważniejszych wydarzeń w roku, gdy oczy wielu osób zwrócone są właśnie na Watykan. Nie inaczej było tym razem.

Argentyński duchowny uczestniczył w bardzo ważnej liturgii, w trakcie której miał okazję zwrócić się do wiernych. Papież po raz kolejny zachwycił miliony osób uczestniczących we mszy zarówno na placu św. Piotra, jak i tych, którzy modlili się wraz z nim przed ekranem telewizora. Widzowie zgodnie stwierdzili, że kapłan zrobił coś wyjątkowego.

Papież Franciszek zachwycił miliony wiernych

Wielka Sobota niewątpliwie należy do najważniejszych dni w roku dla każdego chrześcijanina. Wówczas trwają ostatnie przygotowania do Wielkanocy, jednak wiele dzieje się również w Watykanie. Wigilia Paschalna jest obchodzona na placu św. Piotra, gdzie mszę celebruje sam papież Franciszek. Wczoraj po raz kolejny doszło do podtrzymania tradycji.

Wiernych poruszyła przede wszystkim homilia, którą wygłosił duchowny. Wydaje się, że była ona wyjątkowo poruszająca, bo słowa użyte przez papieża zostały przyjęte bardzo pozytywnie. Widzowie oraz ci, którzy uczestniczyli we mszy w Watykanie twierdzą, że dawno nie mieli do czynienia z tak trafnymi i dobranymi słowami.

Papież przytoczył historię kobiet, które poszły na grób Jezusa po jego zmartwychwstaniu.

- Obawiały się, że ich wyprawa będzie bezużyteczna, bo duży kamień tarasował wejście do grobu. Droga tych kobiet jest również naszą drogą - mówiła głowa Kościoła.

Papież Franciszek wygłosił wyjątkowe kazanie

- Wydaje się, że wszystko rozbija się o kamień: piękno stworzenia o dramat grzechu; wyzwolenie z niewoli o niewierność wobec przymierza; obietnice proroków o smutną obojętność ludu. Podobnie również w dziejach Kościoła i w historii każdego z nas: zdaje się, że przebyte kroki nigdy nie doprowadzą do celu - dodał duchowny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Ludzkie dzieje nie kończą się na kamieniu nagrobnym, ponieważ dzisiaj odkrywają żywy kamień: Jezusa zmartwychwstałego. My, jako Kościół, jesteśmy na Nim zbudowani, i nawet gdy tracimy ducha, kiedy jesteśmy kuszeni, aby osądzać wszystko na podstawie naszych niepowodzeń, On przychodzi, aby uczynić wszystko nowe, obalić nasze rozczarowania - zakończył papież Franciszek.

Wierni twierdzą, że argentyński nie kapłan nie zawiódł podczas jednej z najważniejszych mszy w roku i wygłosił wzruszające kazanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska w SZOKUJĄCYCH słowach o emeryturze Polaków. "Praca do 80. roku życia lub więcej". Czy ona OSZALAŁA?
  2. Córka znanego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  3. Wzruszające słowa Lipowskiej o ś.p. Witoldzie Pyrkoszu. Łzy w oczach
  4. Tysiące demonstrantów na ulicach Francji. Są wściekli, że rząd odbuduje Notre Dame
  5. Szelągowska zdradziła kapitalny sposób na wspaniałe pisanki. Kilka chwil i prawdziwe dzieła sztuki gotowe
  6. Córka Wiśniewskiego poszła w ślady ojca! Gdy dowiecie się, ile ma lat, oniemiejecie

źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News