Papież Franciszek zszokował wiernych! Przewidział datę swojej śmierci

Papież Franciszek zszokował wiernych! Przewidział datę swojej śmierci Źródło: Fot. Wikipedia

Papież Franciszek niezwykle zmartwił wiernych z całego świata. Biskup Rzymu odniósł się bowiem w całkowicie niespodziewany sposób do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Duchowny przewidywał bowiem w tym kontekście datę swojej śmierci.

Papież Franciszek sprawuje swą posługę w bardzo nietypowym dla współczesnego Kościoła czasie. Hierarcha został bowiem przywódcą duchowym katolików jeszcze za życia swego poprzednika, Benedykta XVI. Wyjątkowe zdjęcia dwóch papieży, które jakiś czas temu obiegły internet, do dziś wzbudzają gigantyczne emocje.

Papież Franciszek zapowiada swoją śmierć. Wierni są przerażeni wizjami duchownego

Co ciekawe, sam Franciszek nie wyklucza także ewentualnej rezygnacji z religijnego urzędu. Kilkukrotnie wspominał już oficjalnie, że w obliczu problemów zdrowotnych związanych z podeszłym wiekiem on także być może przejdzie na emeryturę. Jak na razie papież nie wyznaczył jednak konkretnej daty, w której miałby oddać wpływowe stanowisko następcy. Co zadziwiające, w obecności dużej grupy wiernych podjął za to temat swojej śmierci, która - zdaniem Franciszka - może niestety nadejść już wkrótce. Wzbudzające gigantyczne kontrowersje słowa biskupa Rzymu zostały wypowiedziane w kontekście następnych, zbliżających się ogromnymi krokami Światowych Dni Młodzieży. Mają się one odbyć bowiem w Panamie już w 2019 roku. - Papież na pewno pojawi się w Panamie, ale nie wiem, czy to będę ja - stwierdził w zadziwiający, niezwykle niepokojący sposób Franciszek. Kościelny hierarcha zobaczył na twarzach zebranych wiernych prawdziwe przerażenie, dlatego też zdecydował się nieco wytłumaczyć swą zapowiedź. Kolejnym zdaniem jedynie pogłębił jednak strach wśród rozsianych po całym świecie katolików. - Kto gwarantuje życie? W waszym wieku macie je całe przed sobą... - powiedział niezwykle szczerze papież, czego chyba żaden wierny po prostu się nie spodziewał. Pojawiają się głosy, że w ten sposób papież Franciszek zapowiedział swoją rychłą śmierć. Czy to oznacza, że przewidział już datę tego smutnego z pewnością dla całego Kościoła wydarzenia? Na to właśnie mogą wskazywać jego słowa.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak katolicy zareagowali na szokujące zapowiedzi papieża Franciszka?

Wierni są naprawdę zaniepokojeni wstrząsającymi prognozami Franciszka na temat jego śmierci. Nie spodziewali się bowiem, że papież będzie w czasie oficjalnych wystąpień w tak otwarty, szczery, ale i fatalistyczny sposób komentował kwestię, która wśród katolików wciąż stanowi przecież prawdziwe tabu. Opinia publiczna zaczęła się więc zastanawiać, czy duchowny nie zmaga się być może z poważnymi problemami zdrowotnymi, o których nie chce bezpośrednio informować. Sama głowa Kościoła nie potwierdziła oczywiście podobnych, smutnych doniesień, niezwykle szybko rozpowszechniających się obecnie w mediach społecznościowych.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Beata Szydło wyleci na bruk?! B. premier nie mogła już dłużej milczeć
  2. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  3. Marta Kaczyńska atakuje młodzież! Przypominamy, jaka była z niej nastolatka
  4. Znaki zodiaku i ich zwierzęta. Jaki pupil pasuje do ciebie?
  5. Andrzej Duda ZDEPTANY! Kaczyński nie wytrzyma, kiedy dowie się przez kogo
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News