Po filmie Sekielskiego miarka się przebrała. Papież Franciszek wysyła do Polski swojego kluczowego emisariusza

Po filmie Sekielskiego miarka się przebrała. Papież Franciszek wysyła do Polski swojego kluczowego emisariusza Źródło: Pikio.pl

Papież Franciszek już niejednokrotnie wypowiadał się na temat problemu pedofilii w Kościele. Ojciec Święty w końcu postanowił podjąć zdecydowane kroki względem duchownych, o których mowa było w bardzo głośnym filmie Tomasza Sekielskiego.

Papież Franciszek stara się, aby słowa, mówiące, że w Kościele nie ma tolerancji dla pedofilii, stały się prawdą. Dlatego też głowa Kościoła katolickiego zdecydowała się podjąć stanowcze kroki, jeżeli chodzi o zwalczanie księży pedofilów w Polsce. Do naszego kraju zmierza kluczowy emisariusz papieża Franciszka, który od lat zajmuje się tym problemem nadużyć seksualnych i opracował między innymi dokument dotyczący Chile.

Papież Franciszek ma dosyć. Specjalny wysłannik Ojca Świętego przyjedzie do Polski

Film braci Sekielskich pod tytułem "Tylko nie mów nikomu" już teraz na koncie ma kilkanaście milionów wyświetleń, a trzeba pamiętać, że od jego premiery minęło jedynie kilka dni. Dokument opowiadający historię 9 księży pedofilów oraz ich ofiar, zszokował i zaskoczył miliony osób nie tylko w naszym kraju.

Film odbił się również szerokim echem poza granicami Polski i wygląda na to, że jego przekaz dotarł również do papieża Franciszka, który postanowił w końcu coś zrobić i zareagować na oburzające poczynania polskiego Kościoła.

Nie da się ukryć, że decyzja papieża przez wiele osób była wręcz wymagana, ponieważ Polacy w dużej mierze nie podejrzewali, że problem pedofilli w polskim Kościele może być tak poważny. Pierwsze skutki filmu braci Sekielskich widać już teraz, ponieważ jeden z pokazanych tam księży wysłał do papieża prośbę o zwolnienie go z pełnienia funkcji duchownego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednak na tym się nie skończy, gdyż do Polski ma przybyć abp Charles Scicluna, który znany jest z walki z kościelną pedofilią. To on właśnie sporządził na prośbę papieża dokument dotyczący pedofilii w Chile, przez co ponad 30 biskupów z tego kraju złożyło swoje dymisje.

Bez wątpienia nie będzie przesadą stwierdzenie, że ojciec Scicluna jest prawdziwym specjalistą w walce z pedofilią. Jego obecność może poważnie namieszać w hierarchii polskiego Kościoła. Internauci wprost piszą, że jest to znak, iż dla papieża przebrała się miarka, a potwierdzenie przyjazdu duchownego, właśnie teraz nie może być przypadkiem. Jednak mimo wszystko rzecznik KEP ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zapewnia, że decyzja w tej sprawie zapadła jeszcze w 2018 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kinga Duda jest na ustach wszystkich. Jej ojciec nie posiada się z radości. Wszyscy mu TEGO gratulują
  2. Jolanta Kwaśniewska na zdjęciu z młodości w długich włosach. To najpiękniejsza Pierwsza Dama w historii Polski. Ten widok zwali was z nóg!
  3. Jak mieszka Agata Duda z mężem? Widok nieziemskich luksusów wbija w ziemię (Zdjęcia)
  4. Wiadomo już, jak skończy się "M jak miłość". Dla wielu widzów będzie to ciężkim szokiem
  5. Skandal rozrywa Wielką Brytanię. Media poinformowały, że książę Harry NIE JEST ojcem dziecka Meghan Markle
  6. Nie żyje jedna z głównych bohaterek serialu "Przyjaciółki". Wstrząsająca, nagła śmierć

źródło: Na Temat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News