Skandal w Watykanie! Najbliższy współpracownik papieża jest pedofilem

Skandal w Watykanie! Najbliższy współpracownik papieża jest pedofilem Źródło: Radio Maryja

Papież Franciszek chwalił sobie współpracę z australijskim kardynałem George'm Pell'em, podkreślając jego zasługi dla Kościoła. Takiego obrotu spraw się jednak nie spodziewał. Sąd skazał współpracownika papieża za seksualne molestowanie niepełnoletnich. Ten skandal mocno uderza w wizerunek Watykanu i samego ojca świętego, który przez lata współpracował z duchownym-pedofilem.

Papież Franciszek uznawał kardynała Pell'a za jednego z ważniejszych duchownych w australijskim kościele. Doceniał wyraziste stanowisko kardynała w sprawie molestowania seksualnego dzieci. Nie spodziewał się, że sam kardynał dopuścił się koszmarnego przestępstwa.

Papież Franciszek doceniał jego pracę. Bliski współpracownik ojca świętego skazany przez sąd za pedofilię 

Ostatni wyrok sądu w jego sprawie wywołał w Watykanie wielką konsternację. Brytyjski dziennik "The Guardian" opisuje ostatni proces sądowy duchownego. Czytamy, że zarzuty stawiane kardynałowi dotyczą lat 1996-1997. Bell usłyszał pięć zarzutów o molestowanie dzieci w wieku ok. 16 lat. 

Wyrok australijskiego sądu zapadł co prawda pod koniec ubiegłego roku, ale dopiero teraz sąd upublicznił informację o skazaniu duchownego. 

Ta informacja to kolejny cios w wizerunek Kościoła. Szczególnie bolesna dla ojca świętego - papież Franciszek blisko współpracował z kardynałem Pell'em, którego w 2014 roku mianował prefektem Sekretariatu ds. Ekonomii. Mówiło się o nim, że jest człowiekiem "nr 3" w Watykanie.

Skazanemu grozi 50 lat więzienia

Po grudniowym wyroku kardynał został przez Franciszka usunięty z Rady Kardynałów. Winny nie przyznaje się do zarzutów. Pokłada jednak nadzieję w jeszcze jednym posiedzeniu sądu, które w đrod orzeknie ostatecznie w jego. Z dużym prawdopodobieństwem można się spodziewać, że potwierdzi grudniowy wyrok sądu. Kardynałowi grozi 50 lat pozbawienia wolności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ta szokująca dla Kościoła wiadomość spadła na wspólnotę w szczególnym momencie. W Watykanie odbywał się niedawno szczyt poświęcony problemowi pedofilii w kościele. Papież Franciszek zapowiedział go po bulwersujących raportach z kościołów w USA i Niemczech. Tysiące Bogu ducha winnych dzieci, głównie służących do mszy, było molestowanych przez duchownych. Nie wszyscy odpowiedzieli za swoje winy. 

  1. Ewa Farna jest w ciąży?! Artystka pochwaliła się OGROMNYM ciążowym brzuszkiem!
  2. Krzysztof Krawczyk brał ślub ze swoją żoną aż TRZY razy?! O tym nie wiedzą nawet najwięksi fani! 
  3. Oni ze sobą są?! Julia Wieniawa w objęciach znanego aktora
  4. Reportaż DDTVN oburzył widzów. "Oderwani od rzeczywistości, chyba kogoś poniosło"
  5. Odpowiedź Piotra Żyły na pytanie dziennikarza rozkłada na łopatki! Płaczemy ze śmiechu
  6. Dwuznaczny żart Kasi Cichopek. Lepsze opowiada tylko prowadzący Familiady

źródło: The Guardian

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News