Papież Franciszek podczas swojego pontyfikatu szokował wiernych już nie raz. Jednak ta decyzja może okazać się przełomowa w historii całego Kościoła. Wierni obawiają się o jego życie.

Papież Franciszek nie boi się poruszać kontrowersyjnych tematów podczas swoich wystąpień. Podobnie jest z jego decyzjami, które nie do końca mogą się wszystkim podobać. Papież jednak przyzwyczaił nas do tego, że podąża swoją drogą i nie zamierza iść na kompromisy w niesieniu swojego przesłania. Jednak teraz wierni obawiają się o jego życie, ponieważ Franciszek już niebawem może wziąć udział w najważniejszej podróży papieskiej od lat.

Papież Franciszek pojedzie do Korei Północnej

Papież Franciszek oficjalnie potwierdził, że jeżeli otrzyma zaproszenie do Korei Północnej, to bez wątpienia na nie odpowie. Jest to przełomowa chwila zarówno w historii tego państwa, jak i całego Kościoła katolickiego, ponieważ żaden inny papież nie dostał nigdy takiego zaproszenia.

Nie da się ukryć, że jest to bardzo kontrowersyjna decyzja ze względu na sytuację w Korei Północnej. Reżim tam panujący bardzo negatywnie podchodzi do religii, przez co nikt z początku nie wierzył, że takie zaproszenie naprawdę zostanie złożone. Dziś właśnie miało miejsce spotkanie papieża z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem, za którego pośrednictwem miało zostać złożone oficjalne zaproszenie głowy Kościoła.

Do spotkania faktycznie doszło i według informacji podanych przez południowo-koreańskie media, papież ogłosił gotowość do złożenia swojej wizyty. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy miałaby nastąpić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Papież nie chciał o nich mówić. 8 najgłośniejszych cudów Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

Wierni na całym świecie są przerażeni tym faktem, ponieważ obawiają się o życie papieża. W przeszłości miały już miejsce zamachy na życie głowy Kościoła katolickiego. Wystarczy tu, chociażby przytoczyć historię Jana Pawła II, który został postrzelony przez zamachowca na Placu Św. Piotra. Katolicy boją się, że taka sytuacja może się powtórzyć, jednak w takim wypadku papież będzie daleko od swojego domu oraz lekarzy, a szpitale w Korei Północnej są w znacznie gorszym stanie niż te w Europie.

Mimo, że wierni obawiają się o Franciszka, to ich strach raczej nie będzie miał wpływu na podjętą przez niego decyzję. Wszystko wskazuje więc na to, że Franciszek będzie pierwszym papieżem, który odwiedzi Koreę Północną. Jeżeli dojdzie do tej wizyty, to bez wątpienia będzie to dzień, który zapisze się w historii całego świata.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kler to przy tym bajka dla dzieci. Polacy tworzą demoniczny świat księży
  2. Jego historią żył każdy, jednak nikt go nie chciał. Jego cierpienie się w końcu skończyło
  3. Ile zarabia Sonia Bohosiewicz? Ma zaskakujący biznes!
  4. Skazany ksiądz pedofil trafił do Polski. Odprawia msze z dziećmi

10 najbardziej kontrowersyjnych wypowiedzi papieża Franciszka

źródło: radiozet.pl

Redaktor portalu Pikio.pl. Absolwent ratownictwa medycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Człowiek ciekawy świata, komentujący to, co go otacza.