OFICJALNE: Watykan właśnie atakuje PiS bez litości! Cały świat na to patrzy, niewiarygodne

OFICJALNE: Watykan właśnie atakuje PiS bez litości! Cały świat na to patrzy, niewiarygodne Źródło:

Papież Franciszek w swoich wypowiedziach już niejednokrotnie mówił negatywnie o polityce prowadzonej przez PiS. Teraz głos w sprawie poczynań naszego rządu zabrał oficjalny organ Stolicy Apostolskiej, nazywając członków PiS nacjonalistami.

Ustawa o Sądzie Najwyższym, jak i jej nowelizacja wzbudza wiele kontrowersji w Polsce, oraz za granicami naszego kraju. Wszyscy słyszeli już o sprzeciwie Parlamentu Europejskiego w tej sprawie. Jednak teraz rząd PiS otrzymał potężny cios, którego nikt się nie spodziewał. Watykan, na którego czele stoi sam papież Franciszek ostro skrytykował reformę sądownictwa wprowadzaną przez partię Jarosława Kaczyńskiego. Na łamach dziennika "L’Osservatore Romano" ukazał się tekst komentujący nowelizację do ustawy o Sądzie Najwyższym. Polski parlament został tam opisany jako przejęty przez prawicowy, nacjonalistyczny i eurosceptyczny PiS.

Papież Franciszek atakuje PiS

PiS z pewnością nigdy nie spodziewał się, że tak potężny cios zostaniu mu zadany przez Kościół Katolicki, który tak silnie wspiera i promuje. Cała sytuacja została w dużym stopniu nagłośniona przez Romana Giertycha, który na swoim Twitterze umieścił wpis opisujący to, co miało właśnie miejsce. - Straszne. Zdrada nawet na Watykanie! Oficjalny organ Stolicy Apostolskiej nazywa PiS partią nacjonalistyczną i zarzuca złamanie niezależności sądownictwa. Czyż IPN nie powinien rozpocząć lustracji Franciszka? Gdzie komentarz K. Pawłowicz? - pisze Giertych. PiS zawsze był kojarzony przez wyborców jako partia broniąca Kościoła Katolickiego. Jednak po takim ciosie wymierzonym przez Stolicę Apostolską, wiele osób może zacząć postrzegać PiS w zupełnie innym świetle. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Historyczny przełom! Tusk podpisał legendarny dokument, to się dzieje na naszych oczach
  2. CO SIĘ DZIEJE?! Izrael zaatakował sąsiednie państwo, największe bombardowanie od lat
  3. Twój pies nieustannie piszczy? Jest na to sposób
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News