Papież Franciszek ujawnia. Był na skraju śmierci, uratowała go zakonnica

Papież Franciszek ujawnia. Był na skraju śmierci, uratowała go zakonnica

Papież Franciszek zaskoczył wiernych! Niezwykle szczerze opowiedział o trudnych momentach swego życia. Wrócił wspomnieniami do chwil, w których był na skraju śmierci, jednak uratowała go zakonnica.

Głowa Kościoła spotkała się w Watykanie z pielęgniarzami z całego świata. Franciszek powiedział, że jego zdaniem nigdy nie powinno dochodzić do redukcji etatów w służbie zdrowia oraz finansowych cięć.

Papież Franciszek ujawnia sekret

Papież wspomniał także niezwykle ciężką chorobę, która prawie doprowadziła do jego śmierci, gdy miał 20 lat. Wtedy na swojej drodze spotkał jednak wyjątkową pielęgniarkę. ZOBACZ TAKŻE: Miał być gwiazdą. Zmarł w reality show - To była włoska zakonnica, dominikanka, która pojechała do Argentyny. (...) Bardzo jej dziękuję. Chciałbym tu, przed wami wymienić jej imię i nazwisko: to siostra Cornelia Caraglio, wspaniała kobieta, także odważna, do tego stopnia, że dyskutowała z lekarzami, pokorna, a zarazem pewna tego, co robiła - ujawnił Franciszek.

Zakonnica postawiona jako wzór

- Czułość, uśmiech ma wielki sens dla chorych, to prosty gest, który podnosi na duchu. Daje poczucie towarzyszenia, czuje się, że wyzdrowienie jest blisko. Chory czuje się osobą, a nie numerem. Nie zapominajcie - pouczył także zebranych. ZOBACZ TAKŻE: Oto, co Kotulanka zostawiła w spadku swoim dzieciom Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu