Papież Franciszek porzuca długowieczną tradycję. Watykan w szoku

Papież Franciszek porzuca długowieczną tradycję. Watykan w szoku Źródło: wikipedia/casa_rosada/

Papież Franciszek postanowił zmienić długowieczną tradycję. Wierni są zszokowani a niemal cały Watykan zaczął zadawać pytania. Czy to początek rewolucji w Kościele?

Papież Franciszek jest uwielbiany i kochany przez miliony osób. Podczas jednego z ostatnich spotkań z wiernymi bardzo zaskoczył wszystkich. Nikt nie spodziewał się takiego kroku z jego strony.  

Papież Franciszek zaskoczył wiernych. Zupełnie niespodziewanie zrezygnował z tradycji, która była kultywowana przez wiele lat 

Spotkanie z wiernymi miało miejsce we Włoszech w Loreto. W kolejce do papieża ustawiło się wiele osób. Każdy z nich miał szanse zamienić z nim choć jedno słowo, uścisnąć mu dłoń i pocałować pierścień na jego palcu. Taki czyn praktykowany jest od wielu lat i nikt nie widzi w tym nic nadzwyczajnego. Wręcz przeciwnie. W taki sposób pokazują duchownemu, jak wielkim szacunkiem i darzą go miłością. Początkowo Franciszek pozwalał by wierni całowali go w dłoń. Zupełnie niespodziewanie, nagle zaczął zabierać rękę. Wierni byli zdezorientowani.  

Nie każdy pochwala to, na co zdecydował się papież

Czyn jakiego dopuścił się papież Franciszek stał się bardzo szeroko komentowany. Według osób z konserwatywnego środowiska katolickiego, taki krok ze strony papieża wprowadził wiele niepokoju w odniesieniu do tradycji, która przez wiele lat była niezmienna.  

Nie obyło by się również bez opinii internautów. Nagranie z całego zajścia szybko trafiło do sieci. Tam, ludzie licznie zaczęli komentować całą sytuację. Zdania okazały się być podzielone. Według wielu, w ten sposób papież pokazał, że wcale nie jest wyżej od innych, że jest pokorny. Niektórzy zastanawiają się, dlaczego on to właściwie zrobił. 

Według tego co napisał na Twitterze biograf papieża, duchowny sam przyznał, że "jest namiestnikiem Chrystusa, a nie rzymskim cesarzem". Franciszek pragnie dialogu z wiernymi, nie chce by traktowano go jak świętą relikwię. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Papież dokonał właściwego wyboru rezygnując z wieloletniej tradycji? 

To, czego dopuścił się papież Franciszek, zapewne jeszcze przez długi czas będzie chętnie komentowane. Z każdym dniem opinie będą coraz bardziej zróżnicowane. Wierni, powinni być już jednak przyzwyczajeni do ciągłych niespodzianek ze strony papieża. Duchowny niemalże słynie z tego, że często podejmowane przez niego decyzje są dość niekonwencjonalne. 

Nie wiadomo czy pod presją, papież nie powróci do tradycji. Szanse na to są raczej niewielkie, ale jej zwolennicy mogą mieć nadzieję. Bez wątpienia dzięki zniesieniu tej tradycji, Franciszek mógł się poczuć bliżej wszystkich wiernych. Taki zabieg może mieć bardzo dobry wpływ na jego relację z nimi i sprawi, że staną się one jeszcze lepsze niż są. 

Waszym zdaniem taki krok ze strony papieża był dobrym pomysłem? 

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Największa gwiazda Polsatu w Playboyu. Tego ciała pragną Polacy i zazdroszczą Polki
  2. Agnieszka Chylińska pokazała PRZERAŻAJĄCO chude nogi. Fani boją się o jej życie!
  3. Czwarty rozwód to przy tym nic. Wiśniewski dopuścił się tak haniebnego czynu, że zdębiejecie
  4. TVN robi co może. Ale Polsat puści dzisiaj wieczorem tak hitowy film, że Polacy oszaleją
  5. Małgorzata Rozenek przekazała radosną nowinę. Nadszedł dzień, na który czekała z niecierpliwością
  6. Agata Duda o strajku nauczycieli. Czy ona wie, co mówi?

Źródło: DEON

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News