Papież Franciszek: To komuniści myślą jak prawdziwi chrześcijanie

Papież Franciszek: To komuniści myślą jak prawdziwi chrześcijanie Źródło: fot. wikimedia / flickr

Papież Franciszek nie przestaje zaskakiwać swoimi wypowiedziami. W jednym z ostatnich wywiadów dla włoskiego dziennika "La Repubblica" stwierdził, że dzisiaj to komuniści postępują i myślą jak prawdziwi chrześcijanie. 

W wywiadzie dla "La Repubblica" papież Franciszek został zapytany czy opowiadając się za społeczeństwem opartym na równości, ma na myśli jego marksistowską wersję. Odpowiedź papieża może zaskoczyć wielu katolików, w tym głównie w Polsce ze względu na naszą historię.

Papież przyznał, że wielokrotnie nazywa się go komunistą, jednak to właśnie komuniści ostatecznie postępują i myślą jak prawdziwi chrześcijanie.

 - Ostatecznie to komuniści myślą jak chrześcijanie. Chrystus mówił o społeczeństwie, w którym to ubodzy, słabi, wykluczeni mają decydować. Nie demagodzy, nie nicponie, ale lud, biedni, którzy mają wiarę w Boga. To im musimy pomóc, by osiągnąć równość i wolność - powiedział papież Franciszek.

Jak dodał, według niego ruchy ludowe zrzeszające ludzi ubogich, powinny wejść do polityki i zacząć dbać o swoje interesy.

 - Nie do politykierstwa, szarpaniny o władzę, egoizmu, demagogii, pieniędzy, ale do polityki wzniosłej, twórczej, z wielkimi wizjami - podkreślił papież.

Duchowy przywódca katolików zaznaczył również, że aktualnie najbardziej martwi się losem uchodźców i imigrantów przybywających do Europy z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh, źródło: la repubblica / dziennik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News