Czystka w polskim Kościele. Terminator papieża przeraził pedofilów w sutannach, gdziekolwiek się pojawia lecą głowy

Czystka w polskim Kościele. Terminator papieża przeraził pedofilów w sutannach, gdziekolwiek się pojawia lecą głowy Źródło: Flickr - Kancelaria Premiera

Papież Franciszek wysyła swojego człowieka do Polski! Po wybuchu afery pedofilskiej, polskie diecezje nawiedzi wysłannik głowy kościoła. Będzie to historyczna wizyta duchownego, który uporał się m.in. z wielkim skandalem seksualnym wśród chilijskiego kleru.

Papież Franciszek zwrócił swe oczy na Polskę. Publikacja filmu "Tylko nie mów nikomu" odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. To była tylko kwestia czasu, kiedy wiadomości o księżach-pedofiliach dojdą do Watykanu i do samego papieża.

Papież Franciszek wysyła "terminatora"

Arcybiskup Charles Scicluna to wysoki rangą duchowny Watykanu, który zajmuje się przypadkami pedofilii w kościele. Hierarcha słynie z niezwykłej skuteczności w swoich działaniach, nieraz pisały o nim zagraniczne media. Porównywany jest do słynnego śledczego Elliota Nessa, który odpowiadał za prowadzenie sprawy Ala Capone.

Scicluna jest śledczym interwencyjnym - wzywany jest tylko w sytuacjach kryzysowych. A właśnie do takiej doszło w Polsce. Ksiądz jest również prawnikiem, to też zna się na swojej pracy jak mało kto. Ma ogromne doświadczenie w swojej roli - w ciągu ostatnich dziesięciu lat przeprowadził cztery dochodzenia na temat pedofilii w kościele, każde na innym kontynencie.

Duchowny jest znany również ze swojej wielkiej wyrozumiałości dla ofiar i bezwzględności wobec księży-pedofilów. Wśród ofiar molestowania seksualnego uchodzi za osobę, której można zaufać - podobno jest świetnym terapeutą.

- Nie możemy ignorować głosu ofiar. Nie możemy ich zostawić. Głosy ofiar seksualnych nadużyć są jak rany Chrystusa na krzyżu - przyznał Scicluna.

Kim jest wysłannik papieża?

Ksiądz pochodzi z Malty i jest bardzo skromnym człowiekiem - mieszka w mieszkaniu ze swoją matką. Pedofilię w kościele bada od lat i podobno zbadał około tysiąca spraw nadużyć seksualnych wśród duchownych. Gdy na jaw zaczęły wychodzić afery z wysoko postawionymi hierarchami kościoła, zaczęto wysyłać Sciclunę za granicę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz organizował Watykański szczyt dotyczący ochrony dzieci przed molestowaniem. 

- Wierzę, że na najbliższym spotkaniu powołane zostaną specjalne jednostki, watykańskie task forces, które przeprowadzą audyt w diecezjach i pomogą episkopatom realizować wytyczne do walki z pedofilią - powiedział arcybiskup z Malty.

Ojciec Charles prowadził sprawy w Szkocji, Chile czy Meksyku, a teraz zawita do Polski. Wszystkie jego działania kończyły się odejściami hierarchów zamieszanych w tuszowanie afer pedofilskich. Czekamy na efekty jego wizyty w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Tanie i atrakcyjne wakacje w Polsce. Koniecznie sprawdź te kierunki!
  2. Najpiękniejsze suknie ślubne polskich gwiazd. Inspirują miliony kobiet
  3. Słuch po niej zaginął. Media milczą o Oliwii Bieniuk
  4. Oficjalny apel Michała Szpaka nic nie dał. Wielka klęska Polski
  5. Gwiazda TVP przeżyła dramat, padła na oczach widzów, to był tętniak. "Wierzę, że dziś wieczorem wyjdę na własnych nogach"
  6. Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko

Źródło: natemat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News