Papież Franciszek: Świat nienawidzi chrześcijan

Papież Franciszek: Świat nienawidzi chrześcijan Źródło: fot. wikimedia / Benhur Arcayan

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi na modlitwie "Anioł Pański" w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia powiedział zebranym w Watykanie, że "świat nienawidzi chrześcijan". Jak przekonuje katolicki przywódca duchowy, taki sam stosunek jest do Jezusa. 

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia poświęcił sporo czasu sytuacji chrześcijan na świecie. Jak powiedział, "świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu co nienawidził Jezusa".

 - On przyniósł światło Boga, a świat woli mroki, by ukryć swe nikczemne uczynki - wyjaśnił papież.

Jak przekonywał Franciszek, dzisiejsza sytuacja chrześcijan na świecie jest o wiele gorsza niż w przeszłości - gorsza nawet od czasów prześladowań chrześcijan w czasach Imperium Rzymskiego, gdzie wyznawców Jezusa rzucano na pożarcie lwom ku uciesze tłumów.

 - Dzisiejszych męczenników jest więcej niż w pierwszych stuleciach. Kiedy czytamy historię pierwszych wieków, czytamy o wielkim okrucieństwie wobec chrześcijan. To samo okrucieństwo jest dzisiaj i to na większą skalę, nie zapominajmy o tym - apelował papież.

Franciszek dodał, że szczególny szacunek i wsparcie należy się chrześcijanom z Bliskiego Wschodu, którzy mimo niebezpieczeństw jakie czyhają na nich każdego dnia, nie wypierają się wiary w Jezusa. Papież poprosił również o modlitwę za nich.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News