Polski arcybiskup nagle trafił do szpitala. Miał spotkać się z papieżem w Watykanie

Polski arcybiskup nagle trafił do szpitala. Miał spotkać się z papieżem w Watykanie Źródło: instagram.com/franciscus

Papież Franciszek miał spotkać się z polskim arcybiskupem w sprawie ochrony małoletnich w Kościele. Niestety, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Stanisław Gądecki od kilku dni przebywa w szpitalu. Kapłan został więc zmuszony do pogodzenia się z zastępstwem.

Papież Franciszek niestety nie przyjmie podczas spotkania arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Kapłan trafił do szpitala i leży w nim od kilku dni, wszystko przez ciężkie zapalenie płuc, które nie chce ustąpić. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski nie stawi się tym samym na spotkaniu przewodniczących episkopatów z papieżem Franciszkiem. Podczas tego spotkania omawiana ma być kwestia ochrony małoletnich w Kościele. To kolejny krok, jaki Kościół czyni w drodze walki z pedofilią w swoich strukturach.

Papież Franciszek spotka się z zastępcą. Abp Stanisław Gądecki poważnie chory

Zamiast niedysponowanego arcybiskupa Stanisława Gądeckiego do Watykanu uda się zastępujący go arcybiskup Marek Jędraszewski. O sprawie poinformował rzecznik Episkopatu, ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. - Od kilku dni abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP jest hospitalizowany z powodu ostrego zapalenia płuc, dlatego Konferencję Episkopatu Polski na spotkaniu przewodniczących episkopatów z Papieżem Franciszkiem w Watykanie nt. ochrony małoletnich w Kościele reprezentował będzie abp Marek Jędraszewski, Zastępca Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski - podał w komunikacie rzecznik KEP. Co więcej, w asyście abp Jędraszewskiego udadzą się Sekretarz Generalny KEP, biskup Artur Miziński oraz Koordynator KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży ojciec Adam Żuk. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Co będzie działo się podczas spotkania z papieżem?

Z okazji spotkania z głową Kościoła zjadą się przedstawiciele episkopatów z całego świata. Podczas tego
papież Franciszek chce poruszyć szczególnie pieklący Kościół temat pedofilii, który w ostatnich latach wywołuje wielkie emocje wśród ludzi na całym globie. Szczyt dotyczący ochrony małoletnich rozpocznie się 21 lutego, a zakończy 3 dni później mszą i końcowym przemówieniem papieża, 24 lutego. Stanisław Gądecki papież Franciszek twitter.com/EpiskopatNews ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Legendarna piosenkarka popełniła samobójstwo. Zaplanowała je ze szczegółami
  2. Kim jest ojciec Agnieszki Chylińskiej? Tego nie spodziewali się nawet najwierniejsi fani!
  3. Sprawdziliśmy ile kosztuje schabowy w restauracji Gessler. Dwa razy, bo za pierwszym nie mogliśmy uwierzyć
  4. „To jest dla mnie smutny wywiad”. Wzruszające słowa Roberta Janowskiego o żonie
  5. Książę pokłócił się z żoną o Dianę! Krzyki i sceny w Pałacu Buckingham
  źródło: TVN24 Następny artykuł