Przełomowe słowa papieża Franciszka o seksie. "To nie grzech"

Przełomowe słowa papieża Franciszka o seksie. "To nie grzech" Źródło: Fot. Wikipedia

Papież Franciszek od samego początku swojego pontyfikatu wprowadził do Kościoła świeżość i nową narrację. Jego podejście do spraw materialnych, grzechów popełnianych przez zwykłych ludzi oraz wielu innych kwestii wzbudza w ludziach ogromną sympatię i sprawia, że wierni wracają do Kościołów. 

Papież Franciszek zaskoczył wiernych już nie raz. Tak było i tym razem, kiedy zwrócił uwagę na ważny aspekt w życiu wielu ludzi - seks. Duchowny zauważył, że seks jest darem bożym i absolutnie nie powinien być tematem tabu.

Papież Franciszek na spotkaniu z młodzieżą

We Francji papież spotkał się z młodzieżą z diecezji Grenoble-Vienne. Podczas spontanicznej rozmowy przekazał im ważną naukę: - Prawdziwa miłość jest namiętna. Miłość między mężczyzną a kobietą, gdy jest namiętna, prowadzi do tego, że daje życie na zawsze. Jedno ciało - to jest wielkość seksualności. Tak należy mówić o seksualności. I tak należy przeżywać seksualność, w tym wymiarze - mówił do zebranych. Franciszek zaznaczył również, że seksualność może być urzeczowiona, oderwana od miłości i stosowana wyłącznie dla rozrywki. Wówczas mamy styczność z degeneracją tej pięknej seksualności, jaką otrzymaliśmy od Boga. Papież ani Bóg nie przekreśla jednak nikogo, nawet jeśli z jakiś powodów zstąpił na złą drogę: - To prawda, że nasze słabości, nasze duchowe upadki prowadzą nas do korzystania z seksualności poza tą tak piękną drogą miłości między mężczyzną a kobietą. Ale to są upadki, jak wszystkie grzechy, takie jak kłamstwo, gniew, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu - wytłumaczył.

Miłość i ślub

Słowa Franciszka nie miały być jednak zachętą do podejmowania współżycia przed ślubem. Wręcz przeciwnie - uczula, aby dobrze strzec swojej seksualności i być przygotowanym na przyjęcie prawdziwej miłości. - Strzeżcie dobrze waszą tożsamość seksualną i przygotujcie ją na miłość, by umieścić ją w tej miłości, która będzie towarzyszyć wam przez całe życie - zachęcał. Papież Franciszek przytoczył także przykład małżeństw, które są ze sobą już od wielu lat. Opowiadał o parze, która 60 lat po ślubie wciąż uważa się za zakochaną w sobie nawzajem. Mówił też o wyznaniu pewnego mężczyzny, który mówił o tym, że mimo iż w jego małżeństwie wygasł już seks, nie wygasła miłość: - Bardzo się kochamy i czasem się obejmujemy. Nie możemy uprawiać miłości w naszym wieku, ale się obejmujemy, całujemy - opowiadał. Czy strategia kierowania Kościołem jaką obrał papież Franciszek nakłoni młodych ludzi do wrócenia na ścieżkę wiary? Czy takie słowa są pomocne?Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedroń publicznie poniżył Dudę! „Wszystko podpisze. To mu najlepiej wychodzi”
  2. Jeżeli nie zmienimy naszych nawyków, ludzkość tego nie przetrwa. Zostało nam około 30 lat
  3. SOP jak służby specjalne! Funkcjonariusze pod fikcyjną tożsamością
Następny artykuł