Wyjątkowo ważna rada papieża Franciszka dla wszystkich katolików

Wyjątkowo ważna rada papieża Franciszka dla wszystkich katolików Źródło: screen/youtube/Radio Maryja

Papież Franciszek wystąpił w niedawnej mszy świętej w watykańskim Domu Świętej Marty z ważnym przesłaniem do katolików. Ojciec święty zaakcentował trzy ważne rady, których przestrzeganie uczyni wierzących lepszymi ludźmi.

Papież Franciszek powołał się w dzisiejszym kazaniu na fragment Ewangelii według świętego Łukasza. Apostoł wspomniał w jednym zdaniu trzy ważne aspekty, które na co dzień umykają ludziom wierzącym. Portal chrześcijański Deon.pl przypomina ważne słowa, które nie zmieniły swojego znaczenia przez setki lat.

Papież Franciszek z apelem do katolików. "Nie sądźcie, nie potępiajcie, przebaczajcie"

- Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone - to esencja, którą przytoczył dziś z Ewangelii papież Franciszek.

Następnie ojciec święty "przełożył" wspomniane rady na bieżące sprawy z rzeczywistości. Przypomniał m. in. historię wdowy, której mąż popełnił samobójstwo. Kobieta przyszła po wszystkim oskarżać się do św. Jana Marii Vianneya. Duchowny odpowiedział jej, że oskarżenia powinny w tym miejscu ustąpić miłosierdziu. To ostatnie słowo pada szczególnie często w interpretacji Ewangelii św. Łukasza.

Papież Franciszek przypomniał, że w okresie Wielkiego Postu ważne jest przestrzeganie trzech rad, o których pisał przed wiekami ewangelista.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Po pierwsze nie sądzić. Bardzo często grzeszymy obmową. Druga rada Jezusa to nie potępiać. I wreszcie trzecia: przebaczać, chociaż jest to tak trudne - pisze portal Deon.pl

Ojciec Święty zaakcentował zwłaszcza ostatnią "składową". Od przebaczenia zależeć będzie wybaczenie grzechów przez samego Boga. 

- Pan nas naucza: dawajcie. Dawajcie, a będzie wam dane: bądźcie szczodrzy w dawaniu. Nie bądźcie ludźmi z «wężem w kieszeni»; bądźcie hojni w dawaniu ubogim, potrzebującym, a także dawaniu wielu rzeczy: dawaniu rad, dawaniu ludziom uśmiechów. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie», bo Pan będzie hojny: my damy jedno, a On nam odpłaci stokrotnie więcej, niż to, co dajemy - mówił dziś papież Franciszek.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Będziecie płakać! Córka sławnej polskiej piosenkarki została zamordowana. Po tragedii gwiazda zadzwoniła do matki zabójcy!
  2. Wielki polski aktor zmarł tragicznie we własnym mieszkaniu. O tej tragedii mówili wszyscy
  3. Biedroń przypomniał zapomniane słowa Kory. Teraz nabrały całkiem nowego znaczenia
  4. Justyna Żyła w końcu przejrzała na oczy? Będziecie wściekli
  5. Żona Wiśniewskiego przyłapana! Przystojny trener pociesza ją przy drinku

źródło: Deon

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News