Co się stało Papieżowi Franciszkowi? Upadł na ziemię!

Co się stało Papieżowi Franciszkowi? Upadł na ziemię! Źródło: fot. youtube.com/ Radio Maryja

Papież Franciszek bierze obecnie udział w synodzie poświęconym młodzieży. Głowa Kościoła przewróciła się, wychodząc z sali obrad. Wiadomość zaniepokoiła wiernych.

Papież Franciszek kieruje zwołanym przez siebie Walnym Zgromadzeniem Biskupów poświęconym młodzieży. Rozpoczęło się ono 3 października i potrwa łącznie przez 26 dni. Dziś świat obiegła niepokojąca informacja o upadku duchownego na posadzkę Domu Św. Marty, do którego wchodził po zakończonej sesji rozmów z biskupami z całego świata. Papież Franciszek nie odniósł jednak żadnych obrażeń.

Papież Franciszek przewrócił się na posadzkę

Jak poinformował rzecznik Watykanu Greg Burke, papież Franciszek potknął się, przechodząc do budynku, w którym mieszka. Wypadek nie był jednak groźny, a papież wstał, otrzepał się i udał w swoją stronę. - Papież podniósł się, bądźcie spokojni, czuje się dobrze - podał Burke na konferencji prasowej. Podobne wydarzenia zawsze elektryzują opinię publiczną. Przypomnijmy, że na wiele lat przed śmiercią upadków doznawał Fidel Castro. Przywódca rewolucji kubańskiej i wieloletni dyktator nie potykał się jednak. Jego upadki związane były z pogarszającym się stanem zdrowia, a co za tym idzie rychłym oddaniem władzy w ręce brata Raula. Wieść o tym, że papież Franciszek utracił równowagę i uderzył o podłogę, zaniepokoiła wiernych. Nie wiadomo bowiem było, czy spowodowała to nieuwaga, czy nadchodząca śmierć.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kim Dzong Un zaprosił papieża do Korei Północnej

Inną ważna wiadomością ze Stolicy Apostolskiej jest zaproszenie, które papież Franciszek otrzymał od dyktatora Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Kim Dzong Un zaprosił biskupa Rzymu. Oficjalny dokument z zaproszeniem przekaże prezydent kraju Mun Dze-In. - Przewodniczący Kim powiedział, że "gorąco przywita papieża, jeśli odwiedzi Pjongjang" - poinformował Watykan.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje najbliższy współpracownik Andrzeja Leppera. Tajemnicza śmierć
  2. Międzynarodowy wstyd dla Polski! Tak źle jeszcze nie było
  3. Biedronka przygotowała coś wyjątkowego dla emerytów. Są zachwyceni
źródło: wiadomosci.wp.pl Następny artykuł